40 Dolara Çift Çekirdek işlemci İntelden Olurmu Demeyin Olmuş

40 Dolara Çift Çekirdek işlemci İntelden Olurmu Demeyin Olmuş »Uzun süredir adı netbook'larla birlikte anılan Intel'in Atom işlemcisi sonunda piyasaya çıktı. Çift çekirdekli işlemci 40$ civarına satılacak. Son...

40 Dolara Çift Çekirdek işlemci İntelden Olurmu Demeyin Olmuş

Uzun süredir adı netbook'larla birlikte anılan Intel'in Atom işlemcisi sonunda piyasaya çıktı. Çift çekirdekli işlemci 40$ civarına satılacak.
Son dönemde sayısı hızla artış gösteren netbook tarzı dizüstü bilgisayarlarla adı sıkça anılan Intel'in Atom işlemcisi sonunda piyasaya çıktı. Resmi olarak duyurusu yapılan Atom 330, güç tüketimi konusunda avantajlar içerirken nettop adı verilen ve Atom tabanlı işlemcilerin kullanılacağı ucuz ve ufak masaüstü bilgisayarlarda kullanılacak. Intel ufak masaüstü sistemler için bu kategoride tek çekirdekli olarak ise Atom N230'ları sunuyor.

4 Watt'lık N230'lar 1.6 GHz seviyesinde ve 1 MB ikinci seviye önbellek, 667 MHz DDR2 bellek desteği gibi özelliklere sahip. Dileyen kullanıcılar için içerisinde tümleşik ekran kartı özelliği de bulunan 945GC Express yonga setiyle birlite de sunuluyor.

40$ civarına satılacak olan çift çekirdekli Atom 330 ise 1,6 GHz çalışma hızına ve iki adet 512 KB ikinci seviye önbelleğe sahip.

Linkback: http://www.buyuknet.com/40-dolara-cift-cekirdek-islemci-intelden-olurmu-demeyin-olmus-t2272.0.html

 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

(2 oy, ortalama: 1/5 üzerinden)

Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

40 Dolara Çift Çekirdek işlemci İntelden Olurmu Demeyin Olmuş

40 Dolara Çift Çekirdek işlemci İntelden Olurmu Demeyin Olmuş »Uzun süredir adı netbook'larla birlikte anılan Intel'in Atom işlemcisi sonunda piyasaya çıktı. Çift çekirdekli işlemci 40$ civarına satılacak. Son