Adware Nedir

Adware Nedir »Adware Nedir Kendi yazdığı programı satmak yerine, belirli firmalar tarafından sağlanan reklamları programın içine gömerek kullanıcıya sunan...

Adware Nedir

Adware Nedir


Kendi yazdığı programı satmak yerine, belirli firmalar tarafından sağlanan reklamları programın içine gömerek kullanıcıya sunan programların genel adı "adware" dır. Bu programların en belirgin özelliği ücretsiz olarak dağıtılması ve programı yazanın kazancını sizin bilgisayarınızda bu reklamları göstermesi ve sizin de gördüğünüz reklamları tıklamanızdan sağlamasıdır.

Adwareler virüsler kadar zararlı değildir fakat yine de hiç kimse özel bilgilerinin program üreticilerine gizlice gönderilmesini istemez. Bu yüzden adwarelere karşı da Ad-Aware gibi güvenlik programlarını yüklemenizi tavsiye ediyorum.

Bu şekilde zararlı sayılabilecek reklamları ürettikleri programların içine saklayan üreticilerin ise bahaneleri genelde “Ama bizim de bir şekilde para kazanmamız lazım” oluyor.

Üstelik adware bulunan programlar genelde “Bearshare, Netscape, Flashget” gibi çok popüler yazılımlar oluyor.


Sonuç olarak adwareler virüsler kadar zararlı değil ama adı üstünde zararlı yazılım işte uzak durun!

alıntıdır

Linkback: http://www.buyuknet.com/adware-nedir-t31744.0.html

 
Etiket:
Adware Nedir 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

(2 oy, ortalama: 1/5 üzerinden)

Konu Hakkında Görüşün Nedir?

Bu Konuyu Neden Beğenmediğinizle ilgili açıklayıcı yazı yazarsanız konuyu ona göre güncelleyeceğiz.Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Mesajınıza cevap yazmamızı isterseniz aşağıdaki alanı doldurun

Email:
Adware Nedir

Adware Nedir »Adware Nedir Kendi yazdığı programı satmak yerine, belirli firmalar tarafından sağlanan reklamları programın içine gömerek kullanıcıya sunan