Hosting İçin Hangi İşletim Sistemini Seçmeliyim?

Hosting İçin Hangi İşletim Sistemini Seçmeliyim? »Bu sorunun cevabını sitenizin ihtiyacı olan yazılımı tespit etmenizle verebiliriz. Eğer sayfalarınızı ASP ya da .NET ile birlikte Access veya MSSQL...

Hosting İçin Hangi İşletim Sistemini Seçmeliyim?

Bu sorunun cevabını sitenizin ihtiyacı olan yazılımı tespit etmenizle verebiliriz.
Eğer sayfalarınızı ASP ya da .NET ile birlikte Access veya MSSQL database ile birlikte kullanmak istiyorsanız Windows tabanlı (2003, 2008) hosting paketini tercih etmelisiniz.

Eğer sitenizde Php, Mysql, Cgi ve Perl kullanmayı planlıyorsanoz Linux tabanlı (ubuntu, redhat vs..) hosting paketleri sizin için uygun olacaktır.

Linux hosting paketleri, Windows hosting paketlerine göre genelde daha uygun fiyatlı ve stabildir. Güvenlik açısından Linux işletim sistemleri, kullanım ve kurulum açısından ise Windows işletim sistemi tercih edilmektedir.

Eğer sitenizde dinamik yapıda dosyalar (ASP, PHP vs..) kullanmayacaksanız, Windows ya da Linux işlerim sistemi tercihi sizin için fark etmeyecektir.

Linkback: http://www.buyuknet.com/hosting-icin-hangi-isletim-sistemini-secmeliyim-t22200.0.html

Fikirlerini Paylaş, Sen de Kazanmaya Başla!

 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

(2 oy, ortalama: 1/5 üzerinden)

Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Hosting İçin Hangi İşletim Sistemini Seçmeliyim?

Hosting İçin Hangi İşletim Sistemini Seçmeliyim? »Bu sorunun cevabını sitenizin ihtiyacı olan yazılımı tespit etmenizle verebiliriz. Eğer sayfalarınızı ASP ya da .NET ile birlikte Access veya MSSQL