Klavye görevi

Klavye görevi »Klavye görevi Klavye, bilgi girişi yapilan en yaygin girdi aygitidir. Klavyeler genelde bir daktiloya benzetilmektedir. Klavyeler çok çeşitli...

Klavye görevi

Klavye görevi


Klavye, bilgi girişi yapilan en yaygin girdi aygitidir. Klavyeler genelde bir daktiloya benzetilmektedir. Klavyeler çok çeşitli olmakla birlikte genelde benzerdirler. En çok kullanilan klavye modeli Q klavyedir. Q klavye Ingilizce ve Türkçe olarak ikiye ayrilir. Kullanilan bir başka klavye modeli de F klavye modelidir. Bilgisayarda F klavye kullanimi Türkçe doküman yazanlar için çok uygundur. Çünkü F klavyede Türkçe yazim diline uygun olarak harfler siralanmiştir.
Klavye içerisinde basit bir mikroişlemci ve tampon bellek bulunmaktadir. Bir tuşa basildiginda tuşun bagli oldugu elektronik devre harekete geçerek hangi tuşa basildigini bilgisayara iletir. Bilgisayar da bu bilgiyi işler.


Linkback: http://www.buyuknet.com/klavye-gorevi-t38593.0.html

 
Etiket:
Klavye görevi 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

(3 oy, ortalama: 1/5 üzerinden)

Konu Hakkında Görüşün Nedir?

Bu Konuyu Neden Beğenmediğinizle ilgili açıklayıcı yazı yazarsanız konuyu ona göre güncelleyeceğiz.Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Mesajınıza cevap yazmamızı isterseniz aşağıdaki alanı doldurun

Email:
Klavye görevi

Klavye görevi »Klavye görevi Klavye, bilgi girişi yapilan en yaygin girdi aygitidir. Klavyeler genelde bir daktiloya benzetilmektedir. Klavyeler çok çeşitli