kutsal damacan

kutsal damacan » Kutsal Damacana, Şafak Sezer’in başrolünü oynadığı, sahte bir papazın hikâyesini anlatan komedi filmi. Filmin çekimleri İstanbul'da...

kutsal damacanKutsal Damacana, Şafak Sezer’in başrolünü oynadığı, sahte bir papazın hikâyesini anlatan komedi filmi. Filmin çekimleri İstanbul'da yapılmıştır.Yazının devamı, eserin konusu hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir.

Hayatını gemilerde tayfalık yapıp geçiren Fikret, artık İstanbul’a demirleyip yerleşik bir yaşam seçer. Hayatı kendisinden öğrenen ve bir dediğini iki etmeyen saf arkadaşı Asım’la bir gün karşılarına çıkacak olan o büyük fırsatı umut ederek yuvarlanıp giderler. Yaşadığı semtteki kilisesinin papazı Artin’in Vatikan’a gitmesini fırsat bilen ve kilisenin nimetlerini kendi tezgahına uydurup geçinmeye devam eden Fikret ve can yoldaşı Asım’ın karşısına bir gün gerçekten hiç beklenmedik bir iş gelir. Fikret’i kilisenin papazı sanıp başlarına gelen sihirli bir olayın çözümü için bu sahte papazın çaresine başvuran aile; ne kendi başlarına geleceklerden haberdardır ne de sahte papaz Fikret, karşısına çıkacak olan büyük sürprizden haberdar değildir.

Uyarı sonu.

Geçen yıl vizyona giren Zero film yapımı, başrolünde Şafak Sezer’in oynadığı Kutsal Damacana filmi seriye dönüşüyor. Korku-gerilim türünün edebiyat ve sinemada klasikleşmiş eserlerinden yola çıkılarak tasarlanan filmlerin ilki olan Kutsal Damacana sinema klasiği ‘şeytan’ filmine göndermeler yapan bir komedi filmiydi. Serinin bu yıl çekimlerine başlanacak ikinci film yine bir korku sineması klasiği olan Kurt Adam olacak. Temasal anlamda bir bütünlük içermeyecek olan filmler ‘Kutsal Damacana’ üst başlığı ve başrolleri Şafak Sezer’in oynaması ile seriye dönüşecek.

İlk film olan Kutsal Damacana’nın senaristi Leman dergisi çizerlerinden Ahmet Yılmaz’dı, ikinci film olan Kutsal Damacana/Kurt Adam filminin senaristleri de yine Leman ekibinden Suat Özkan, Kaan Ertem ve Soner Günday olacak.


Oyuncular
Şafak Sezer Fikret
Ersin Korkut Asım
Eyşan Özhim Deniz
Büşra Pekin Selen
Berivan Karaman Aydagül
Yıldırım Memişoglu Papaz Artin
Settar Tanrıöğen Üfürükçü Hoca
Erdal Tosun Erdal
Şahin Irmak Doktor


Kutsal Damacana Resmi SitesiLinkback: http://www.buyuknet.com/kutsal-damacan-t2406.0.html

ne filmdi ama kardeşim ben bunu izledim sağol

İmza Boyutu Büyük Olduğundan Gösterilemiyor
 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

(2 oy, ortalama: 1/5 üzerinden)

Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

kutsal damacan

kutsal damacan » Kutsal Damacana, Şafak Sezer’in başrolünü oynadığı, sahte bir papazın hikâyesini anlatan komedi filmi. Filmin çekimleri İstanbul'da