Mazoşist (Sadomazoşizm) nedir?

Mazoşist (Sadomazoşizm) nedir? »Mazoşist (Sadomazoşizm) nedir? Mazoşist (Sadomazoşizm) nedir? Sadomazoşizm, S&M ya da SM, karşısındaki kişiye acı vermek veya eziyet etmekten...

Mazoşist (Sadomazoşizm) nedir?

Mazoşist (Sadomazoşizm) nedir?

Mazoşist (Sadomazoşizm) nedir?
Sadomazoşizm, S&M ya da SM, karşısındaki kişiye acı vermek veya eziyet etmekten seksüel bir haz duymanın adıdır. Bu adın kaynağı, Fransız filozof ve sadistik öykü yazarı Marquis de Sade'den gelmektedir. Sadizm'in karşıtı olan olgu ise mazoşizm olup kendisine acı verilmesinden, eziyet edilmesinden seksüel bir zevk alma duygusudur. Genellikle, dövülme, aşağılanma, bağlanma, işkence edilme, vb. seksüel fanteziler içerir. Bazen de kişilerden biri köle olur ve diğer kişi ona tasma takar. Bu isim ağırlıklı olarak mazoşist bir içeriği olan "Venus in Furs" romanıyla tanınan 19. yüzyıl yazarlarından Leopold von Sacher-Masoch'dan gelmektedir. Sadomazoşizm 19. yüzyılda çıkmış olmasına karşın günümüzde popüler olmuştur.
Marquis de sade'in adından alınmış olan "sadizm" ve sacher-masoch'un adına izafe edilen "mazohizm" sözcüklerinin her ikisinin de, aynı patolojik süreçte geliştiğinin ve sık sık birbirinin yerine geçtiğinin kabul edilmesinden dolayı, birlikte anılması tercih edilen bir davranış bozukluğu.

Linkback: http://www.buyuknet.com/mazosist-sadomazosizm-nedir-t37694.0.html

 
Etiket:
Mazoşist (Sadomazoşizm) nedir? 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

(2 oy, ortalama: 1/5 üzerinden)

Konu Hakkında Görüşün Nedir?

Bu Konuyu Neden Beğenmediğinizle ilgili açıklayıcı yazı yazarsanız konuyu ona göre güncelleyeceğiz.Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Mesajınıza cevap yazmamızı isterseniz aşağıdaki alanı doldurun

Email:
Mazoşist (Sadomazoşizm) nedir?

Mazoşist (Sadomazoşizm) nedir? »Mazoşist (Sadomazoşizm) nedir? Mazoşist (Sadomazoşizm) nedir? Sadomazoşizm, S&M ya da SM, karşısındaki kişiye acı vermek veya eziyet etmekten