PİlİÇ BuĞulamasi

PİlİÇ BuĞulamasi »           Kullanılacak nıalzeme (4 kişi için): 3 piliç, 80 gram tereyağı, 6 kahve fincanı su, 1 tutam karabiber, yeteri kadar tuz. ...

PİlİÇ BuĞulamasi

*

          Kullanılacak nıalzeme (4 kişi için):

3 piliç,

80 gram tereyağı,

6 kahve fincanı su,

1 tutam karabiber,

yeteri kadar tuz.Yapımı:
Tüyleri çıkarılmış, içleri temizlenmiş, bol akarsuda yıkanmış, tuzlanmış ve ayakları geriye çevrilerek bağlanmış piliçler, tereyağı, karabiber, tuz ve 4 fincan suyla bir kuşaneye konur. Kapağı örtülü olarak hafif bir ateşe oturtulur. Her yarım saatte bir fincan sıcak su katarak tencereye 2 fincan su daha katılır. Böylece piliçler birbuçuk saate yakın bir süre pişirilirler.

Piliçler pişince bunlar but, göğüs, sırt ve kanat olarak dörder parçaya bölünür ve bir servis tabağına yerleştirilir. Tenceredeki salça da üzerlerine döküldükten sonra servis yapılır.


Linkback: http://www.buyuknet.com/pilic-bugulamasi-t31389.0.html

 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

(2 oy, ortalama: 1/5 üzerinden)

Konu Hakkında Görüşün Nedir?

Bu Konuyu Neden Beğenmediğinizle ilgili açıklayıcı yazı yazarsanız konuyu ona göre güncelleyeceğiz.Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Mesajınıza cevap yazmamızı isterseniz aşağıdaki alanı doldurun

Email:
PİlİÇ BuĞulamasi

PİlİÇ BuĞulamasi »           Kullanılacak nıalzeme (4 kişi için): 3 piliç, 80 gram tereyağı, 6 kahve fincanı su, 1 tutam karabiber, yeteri kadar tuz.