Şifre Kitap

Şifre Kitap »Borges’in felsefi dünyasının şifreleri... “Evren ya da zaman denen açıklanamaz olaylar dizisinden oluşan” bu kitapta Borges’in, düşünsel şiirleri...

Şifre Kitap

Borges’in felsefi dünyasının şifreleri...

“Evren ya da zaman denen açıklanamaz olaylar dizisinden oluşan” bu kitapta Borges’in, düşünsel şiirleri yer alıyor. Dünya, Borges’e göre, her şeyin ve herkesin, yani şifrelerin giderek birbirine dönüştüğü bir oyuna benzer. Bu şifreler oyunların hem anahtarı hem de kilidi olabilir. Borges, şiirleriyle bizi bu oyuna davet ediyor.
“Borges, günümüz okurlarına; sevdiklerimizin sesleri ve sözlerinin, rüyalardan ve başka âlemlerden daha büyülü ve gizemli olduğunu söyler: Güzellik; dünyevi bir aydınlanma, mutluluk, idrak ve farkındalıktır. Borges büyülü dünyamızın klasik sesidir.”

JULIO ORTEGA

Linkback: http://www.buyuknet.com/sifre-kitap-t20539.0.html

 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

(4 oy, ortalama: 3/5 üzerinden)

Konu Hakkında Görüşün Nedir?

Bu Konuyu Neden Beğenmediğinizle ilgili açıklayıcı yazı yazarsanız konuyu ona göre güncelleyeceğiz.Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Mesajınıza cevap yazmamızı isterseniz aşağıdaki alanı doldurun

Email:
Şifre Kitap

Şifre Kitap »Borges’in felsefi dünyasının şifreleri... “Evren ya da zaman denen açıklanamaz olaylar dizisinden oluşan” bu kitapta Borges’in, düşünsel şiirleri