Tarih ve Saati Ayarlamak

Tarih ve Saati Ayarlamak »"Tarih ve Saat Özellikleri" penceresini kullanarak güncel tarih ve saat ayarlarını yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda size özel bir saate ve...

Tarih ve Saati Ayarlamak

"Tarih ve Saat Özellikleri" penceresini kullanarak güncel tarih ve saat ayarlarını yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızda size özel bir saate ve takvime sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Üstelik bu saat ve tarih bilgileri, sizden çok bilgisayar tarafından kullanılan temel bilgilerdir. Örneğin, nereye kopyaladığınızı hatırlamadığınız bir belgeyi veya dosyayı bulmanıza yardımcı olabilirler. Eğer bu dosyayı ne zaman oluşturduğunuzu veya en son ne zaman açtığınızı hatırlıyorsanız, aramanızı o tarihe göre yapabilirsiniz. Arama sonucunda belirttiğiniz tarihte oluşturulan tüm dosyalar listelenir ve siz de bu listeden kaybettiğiniz dosyayı bulabilirsiniz. Dosya arama konusuna gelecek sayımızda ayrıntılı olarak değineceğiz.

Her dosyan in özellikleri arasın da yaratıldığı tarih ve saat de yer alır. Eğer bilgisayarınızın sabit diskinde farklı düzenlemeleri ayrı ayrı kaydedilmiş bir mektubun son halini arıyorsanız, belgelerin yaratılma tarihlerini ve saatlerini karşılaştırarak en son kopyalanan belgenin hangisi olduğunu anlamanız mümkün. Bir belgenin özelliklerini görmek için belge üzerinde farenin sağ tuşunu tıklamanız ve açılan menüdeki "Özellikler" seçeneğine girmeniz yeterli olacaktır.
Başlamadan önce son bir hatırlatma... Saat taşımayı sevmiyorsanız ve bilgisayarınızın başındayken saatin kaç olduğunu öğrenmek istiyorsanız, yapmanız gereken sadece görev çubuğuna göz atmak. Çünkü saati orada görebilirsiniz. Ancak doğru bilgiye ulaşmak için saatin doğru olarak ayarlanmış olması gerekir.


alt

Linkback: http://www.buyuknet.com/tarih-ve-saati-ayarlamak-t21954.0.html

 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

(2 oy, ortalama: 1/5 üzerinden)

Konu Hakkında Görüşün Nedir?

Bu Konuyu Neden Beğenmediğinizle ilgili açıklayıcı yazı yazarsanız konuyu ona göre güncelleyeceğiz.Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Mesajınıza cevap yazmamızı isterseniz aşağıdaki alanı doldurun

Email:
Tarih ve Saati Ayarlamak

Tarih ve Saati Ayarlamak »"Tarih ve Saat Özellikleri" penceresini kullanarak güncel tarih ve saat ayarlarını yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda size özel bir saate ve