12-13 ağustosta meteor yağmuru

 Meteor Yağmuru Türkiye'den İzlenebilecek

   Olağanüstü bir doğa olayına şahit olmak istemez misin bu güzel görüntüyü kaçırmamanızı tavsiye ederim. Hava açık ve güzel olursa  çıplak gözle meteor yağmurunu büyülü bir an gerçekleşecektir. 12 ve 13 Ağustos gecelerinde saat 22.00’den itibaren gökyüzünde meteor yağmurunu kaçırmayın.
   Dünya’nın yörüngesi her yıl Güneş’in etrafında dönüşü sırasında söz konusu kozmik toz bulutuyla kesişiyor. Yeryüzünün kütle çekim etkisiyle burada bulunan gök taşları atmosfere girerek yanıyor.
   12 ve 13 Ağustos gecelerinde saat 22.00’den itibaren gökyüzünde göktaşı yağmuru izlenebilecek. Bu muhteşem gök olayına şahit olmak için uzmanlar şunları öneriyor:
"Mümkün olduğu kadar ışık kirliliğinden uzak bir bölgeyi tercih edin. Gözlerinizin gökyüzündeki karanlığa alışması için süre tanıyın."
Meteor yağmuru nedir?

   Meteor yağmuru, meteorların dünya atmosferine girdiği zaman, uzayda bıraktıkları belirgin ışıklı izin, havanın yüzeyleriyle sürtüşmesinden doğan kızışmasıdır. Bağımsız ,tek meteor zerrelerinin çok küçük olduğunu söylersek belki garip görünecektir.

21 AĞUSTOSTA GÜNEŞ TUTULMASI

   Yakın bir tarihte güneş tutulması gerçekleşecektir.Ama Türkiye'den bu doğa olayı görünmeyecektir. Antarktika kıtasından izlenebilecektir.

Güneş tutulması nedir?

Ay’ın, Yer ile Güneş arasına girmesi, Güneş tekerini örtmesi dolayısıyla Güneş’in yeryüzünden bir süre kararmış görünmesi olayı.

Linkback: https://www.buyuknet.com/1213-agustosta-meteor-yagmuru-t46471.0.html

 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

12-13 ağustosta meteor yağmuru
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

12-13 ağustosta meteor yağmuru

12-13 ağustosta meteor yağmuru » Meteor Yağmuru Türkiye'den İzlenebilecek    Olağanüstü bir doğa olayına şahit olmak istemez misin bu güzel görüntüyü