2010 yılının en iyi filmleri

2010 yılının en iyi filmleri
2010 yılının duygusal komedi, dram, gerilim, korku, belgesel hepsiden bir tutam olacak olan en iyi filmleri..Şimdiden kestirmenin pek mümkün olmayacağı bir sektör, sinema dünyası. Gelecek yılın Aralık ayı filmini 'Yılın Filmleri' listesine koymak da bir hayli zahmetli ve tahmin etmesi güç. Hele hele bu yıl, geçtiğimiz yıllara göre çok daha aldatıcı. Film endüstrisinin finansal açıdan zorluklar yaşadığı bir dönemde her an her şey olabilir ve şu an çekilmekte olan bir film ertelenip diğer yıl için rafa kaldırılabilir.

Ancak yine de tahminleri sunmaktan geri kalmayalım ve Times'ın internet sitesinde '2010 yılının en iyi 50 filmi' listesine bir göz atalım.

80'LERİN ÇOCUKLARINA MÜJDE!

Gelecek yılın filmlerindeki ana temanın 1980'ler olduğunu söylesek? 80'li yılların televizyon dizilerinden adaptasyonlar, video oyunları, şovlar, 30 yıl sonra yeniden önümüze getiriliyor. Teknolojik imkanlarının sınırsızlığını da kabul edecek olursak, 80'lerde çocuk olanların bu nostalji turundan pek mutlu ayrılacağı kesin. Ama işe bir de şöyle bakmak gerek. O dönemin masumiyeti, teknoloji zihniyetiyle bambaşka bir portre çiziyor. Yeni nesil için kusursuz ancak eskiler için özlem duygusunun bir hayli sarıp sarmalanacağı filmler bunlar...

GÖZE ÇARPANLAR LİSTESİ:

2010 yılında da devam filmleri tam gaz yola devam ediyor. Bunlar arasında 'Sex and the City 2' baş köşede. Yine birbirinden iç gıcıklayıcı enfes kostümleriyle kızlar iş başında. Sarah Jessica Parker'ın kült filmlerden 'Öldüren Cazibe' deki Glenn Close saçları, permanın yeniden moda olacağının habercisi mi merak ediyoruz. Ancak şunu fısıldayalım, 80'li yılların vatkaları, tayt çorapları, Parker'ın şık silüetinde boy gösteriyor.

Harry Potter'sız bir yıl geçirirsek üzülürüz. Yılın ortalarına doğru yine fantastik yolculuklara uçuyoruz. Iron Man 2, yılın en merakla beklenen filmleri arasında. Müzisyenliği onaylanmış güzelller güzeli Scarlett Johansson'ın 'Black Widow' (Kara Dul) karakteriyle beyazperdeye konuk olacağı filmde, Mickey Rourke, Gwyneth Paltrow gibi isimler de var.

Daha geçtiğimiz günlerde bir ankette sinemanın en iyi animasyon filmi seçilen Toy Story de (Oyuncak Hikayesi) 3'lüyor. Pixar yine baş döndürecek, belli ki! Yeşil canavar Shrek'in de maceralarını izlemek mümkün. Mike Myers, Eddie Murphy gibi isimler yine seslendirme kadrosunda.

Tim Burton dehasından çıkma Alice in Wonderland'se (Alis Harikalar Diyarında) 2010'da muhteşem bir iz bırakacak kuşku yok ki. Daha şimdiden Dvd'cilerde anneler, çocuklarına bu filmin bir kopyasını arıyor. (Korsan desek?) Johnny Depp, Helena Bonham Carter başrol koltuğunda, daimi oyuncular elbette. Sadece çocukları değil, yetişkinleri de heyecanlandıracak cinsten. Zaten Burton ne yapmadı da izlemedik, aşk olsun!

Angelina Jolie'nin yüzünü özlemeyeceğiz, şimdiden söyleyelim. Üstüne üstlük onu farklı karakterlerde görüp, sarışınlığını mı yoksa esmer halini mi sevsek diye düşünmeden de edemeyeceğiz. Salt, yılın ajan filmlerinden.

The Wolfman, klasik bir kurt adam hikayesi. Ancak filmin odak noktasındaki kurt adam hiç de klasik değil. Kendisini tanıtma vaktidir: Yeni nesil kurt adamımız, son olarak Ernesto Che Guavera olup bizi kendine aşık eden Benicio del Toro.

SON SÖZ VE LİSTE:

Gelecek yılın tam 12 ayına dağılan filmografisinde şüphesiz mutlaka gidilesi görülesi filmler var. Kağıdı, kalemi hazırlayın ve bir yerlere not edin:
"Bu filmler kaçmaz."*

50 Red Sonja
49 Red Dawn
48 Clash of The Titans
47 Date Night
46 London Boulevard
45 Beastly
44 The Green Hornet
43 Resident Evil: Afterlife
42 The Losers
41 The Rum Diary
40 Unstoppable
39 Wall Street 2
38 When In Rome
37 The Sorcerer's Apprentice
36 A Very Harold & Kumar Christmas
35 Highlander
34 Grown Ups
33 Hot Tub Time Machine
32 Jonah Jex
31 Edge of Darkness
30 Legion
29 Season of the Witch
28 Prince of Persia: The Sands of Time
27 Nanny McPhee and the Big Bang
26 Daybreakers
25 The Wolfman
24 Diary of a Wimpy Kid
23 Green Zone
22 Gulliver's Travels
22 Oobermind
20 Percy Jackson & the Olympians : The Lightning Thief
19 Salt
18 Predators
17 The Book of Eli
16 The Chronicles of Narnia : The Voyage of the Dawn Treader
15 Shrek Forever After
14 Sex and the City 2
13 Tron Legacy
12 Kick-Ass
11 Rapunzel
10 Eclipse
9 Alice in Wonderland
8 Inception
7 The Expendables
6 The A Team
5 Toy Story 3
4 Shutter Island
3 Robin Hood
2 Harry Potter and the Deathly Hallows : Part 1
1 Iron Man 2


alıntı


Linkback: https://www.buyuknet.com/2010-yilinin-en-iyi-filmleri-t31860.0.html

 
Etiket:
2010 yılının en iyi filmleri  

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

2010 yılının en iyi filmleri
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

2010 yılının en iyi filmleri

2010 yılının en iyi filmleri »2010 yılının en iyi filmleri 2010 yılının duygusal komedi, dram, gerilim, korku, belgesel hepsiden bir tutam olacak olan en iyi filmleri..