Alüminyum folyonun farklı kullanım alanları

forget05.05.2016 - 19:59
     Mutfakta sıklıkla kullandığımız alüminyum folyo'nun aslında pek çok alanda kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Oldukça farklı alanda kullanabileceğimiz alüminyum folyo sayesinde ilk başta zor gibi görünen durumların kolayca üstesinden gelebilirsiniz. En önemlisi de ucuz ve kolay bulunan bir malzeme olması yönüyle ekonomiktir.

Alüminyum folyonun farklı kullanım alanları:
     
İlk olarak meyvelerden başlayalım.

*

Muz;

Muzların hemen kararmasını önlemek için kullanabilirsiniz. Kararan muzları hemen çöpe atmak yerine alüminyum folyoyla sardığımız muzlar kısa sürede kararmaz.

*

Pas;

Pas lekelerine de birebir. Suya batırıp sonrasında pas olan yeri ovalamaya başlayın, etkisini göreceksiniz. Bununla birlikte ızgarayı da bu yöntemle temizleyebilirsiniz. Alüminyum folyoyu top haline getirip ızgara soğumadan kirli yerleri ovalayın. Yağ ve islerin kolayca çıktığını göreceksiniz. Izgaraların yanında tencere ve tavaları da aynı şekilde pırıl pırıl yapabilirsiniz.

Bunların dışında hamur işi yapanlar bilir, kenar kısımları her zaman daha hızlı pişer ve yanarlar. Turtanın kenarlarını alüminyum folyoyla sararsanız kenarları daha geç pişer ve yanmaktan kurtarırsınız.

Makas;

Evdeki makas ve bıçakların eskisi kadar iyi kesmediğini düşünüyorsanız aradığınız  alüminyum folyo'dur. Alimünyum folyoyu iki kat katlayıp bu kat yerinden bıçak ya da makasla kesin. Daha iyi kestiklerini kendiniz göreceksiniz.

Ütü;

Isıyı emici özelliğinden ütüde de kullanabilirsiniz. Ütü masasına alüminyum folyo serip üstünde ütü yaparsanız ütünüz daha kısa sürede bitecektir.

*

Gümüş;

Son olarak kararan gümüşleriniz için de alüminyum folyo'yu kullanabilirsiniz.

Takılar;

Takılarınızı karbonatlı sıcak suda beklettikten sonra folyoyla iyice ovalayın, takılarınızın parladığını göreceksiniz.
     

Linkback: https://www.buyuknet.com/aluminyum-folyonun-farkli-kullanim-alanlari-t45769.0.html

lotuseaster07.10.2016 - 00:15
besinlerden uzak durması gereken bir element bu. mutfaklardan kalkmalı, bir dönemin alzheimer sebebi!


Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Alüminyum folyonun farklı kullanım alanları
Alüminyum folyonun farklı kullanım alanları
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2