Amerika'nın Kurduğu Dünya kitap özeti

Amerika'nın Kurduğu Dünya

*

Yazar : Robert Kagan

Robert Kagan’ı hem takdir eder, hem de kızarım. Fazla Politik bir yazardır. Aşırı Tedbirli muhasebecilere benzer, her zaman Bir Taraftan, Diğer Taraftan yaklaşımı içindedir. Kesin bir hüküm vermekten çekinir, sonuca ulaşmayı okura bırakır.

" Amerikanın Kurduğu Dünya " aslında tek kutuplu bu Dünya'nın ( günahları ve sevapları ile) bir itiraf namesi olmasının ötesinde daha pek çok on yıllar bu konumunu sürdüreceğine akılcıl Argümanlar ile yaklaşan bir kitap. İçeriğinde her yükselen ülke konusu geçtiğinde Türkiyeyi mutlaka zikretmesi de dikkatten kaçmamalı.
Özet okumak zordur, zira özetlerken dikkat ettiğimiz birinci ve vazgeçilmez olgu, Kitabın ruhundan asla uzaklaşmadan Maximum’u verebilmektir. Bu da bazen aşırı bir konsantrasyon yaratır.

Bazı Dostlarım Benim bir saatte okursunuz iki saatte biter gibi ahkam kesmeme takılıyorlar. Ne Kadar Haklı olduklarını geçenlerde yakın dostumun gönderdiği bir kitap özetini okur iken anladım. Kitabı okumamıştım ve özeti ile ilk defa karşılaşıyor idim. 40 küsur sayfa özet 3-4 saat sürdü. Pek çok paragrafı anlamak için 2 kez okudum ve bir daha bu konuda yorum yapmamaya karar verdim.

Amerikayı Anlamak ve Tanımak serisinde sizlere son 9 ayda CIA, FBI ve Amerika'daki Yahudi lobisini verdik. Sırada Petrol (enerji), Arab Lobisi ve Pentagon var. Kağan'ın kitabının tam ortaya rastlamasının nedeni ise bir kez daha Dünya'nın bugünü ve yakın geleceğinde en belirleyici rolü oynayan ülke ABD'dir ve olmaya devam edecektir tezinin altını çizmek.

Linkback: https://www.buyuknet.com/amerikanin-kurdugu-dunya-kitap-ozeti-t46395.0.html

 
Etiket:
dunya kitap özeti 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Amerika'nın Kurduğu Dünya kitap özeti
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Amerika'nın Kurduğu Dünya kitap özeti

Amerika'nın Kurduğu Dünya kitap özeti »Amerika'nın Kurduğu Dünya Yazar : Robert Kagan Robert Kagan’ı hem takdir eder, hem de kızarım. Fazla Politik bir yazardır. Aşırı