Anksiyete Bozukluğu ve Panik Atak

Anksiyete Bozukluğu ve Panik atak günümüzün en sık karşılaşılan psikolojik hastalıklarındandır. Birçok insan hayatının belirli dönemlerinde kaygı bozuklukları ve panik atak krizleri yaşayabilir. Bu belirtiler sizin hasta olduğunuz anlamına gelmiyor. Fakat kalıcı belirtiler yaşıyorsanız destek almanızda fayda var.

Anksiyete Bozukluğu belirtileri kendini göstermeye başladığından itibaren hastaların günlük hayat kalitelerinde belirgin düşüşler başlar. Hasta terleme, hızlı nefes alıp verme, çarpıntı, baş ağrıları, uyuşmalar vb. belirtileri yaşamaya başladıktan sonra birçok doktora başvurur ama ne kardiyolojide, ne nörolojide, ne dahiliye de hastalığının teşhisi bulunamaz. hasta tüm bunların sonunda psikiyatriye başvurur ve yaygın anksiyete bozukluğu tanısı konur. Doktor anksiyete bozukluğu testi yaparak tanıyı koyar, anksiyete bozukluğu ilaçları olan antidepresanlar ile anksiyete bozukluğu tedavisi sürecini başlatır.

Nitekim panik atak nöbetleri yaşayan insanlar da başka bir hastalığı olduğunu düşünerek hastane hastane dolaşırlar. son olarak psikiyatri bölümüne giderler, panik atak testi yapılır ve panik atak belirtileri taşıyorsa panik bozukluğu tanısı konur. Panik Atak ilaçları olarak antidepresanlar kullanmaya başlar ve panik atak tedavisi başlamış olur.

"Anksiyete bozukluğu geçer mi?", "panik atak geçer mi?" gibi sorularla sıkça karşılaşıyoruz. Tedaviyi başlatırsanız ve sabırla devam ettirirseniz ilaç tedavisi ve psikoterapi (bilişsel davranışçı terapi) ile büyük ölçüde bu hastalıktan kurtulacaksınız.

Sitemizde bu iki hastalık dışında; depresyon nedir, depresyon belirtileri nelerdir, depresyon tedavisi nasıl yapılır, bipolar bozukluk nedir, bipolar bozukluk belirtileri nelerdir, bipolar bozukluk tedavisi nasıl yapılır, obsesif kompülsif bozukluk nedir, obsesif kompülsif bozukluk belirtileri nelerdir, obsesif kompülsif bozukluk tedavisi nasıl yapılır, şizofreni nedir, şizofreni belirtileri nelerdir, şizofreni tedavisi nasıl yapılır, disleksi nedir, disleksi belirtileri nelerdir, disleksi tedavisi nasıl yapılır, sosyal fobi nedir, sosyal fobi belirtileri nelerdir, sosyal fobi tedavisi nasıl yapılır, agorafobi nedir, agorafobi belirtileri nelerdir, agorafobi tedavisi nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını da alabilirsiniz.

insanın psikolojik sağlığının en az fiziksel sağlığı kadar önemli olduğunu unutmayın. Psikolojik rahatsızlıklar bedensel sağlığınızı da etkilemekle beraber yaşam kalitenizi bedensel bir hastalıktan çok daha fazla etkilemektedir. Özgüveninizin azalması, sosyal ilişkilerinizin zayıflaması, çevreyle ve insanlarla etkileşiminizin azalması, dışarı çıkamama gibi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

http://anksiyetepanikatak.com/

Linkback: https://www.buyuknet.com/anksiyete-bozuklugu-ve-panik-atak-t46627.0.html

 
Etiket:
panik atak  anksiyete bozukluğu 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Anksiyete Bozukluğu ve Panik Atak
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Anksiyete Bozukluğu ve Panik Atak

Anksiyete Bozukluğu ve Panik Atak »Anksiyete Bozukluğu ve Panik atak günümüzün en sık karşılaşılan psikolojik hastalıklarındandır. Birçok insan hayatının belirli