Apple Tablet: adı “iSlate” mi?

Buyuknet04.01.2010 - 18:39
*

Apple bu isme ilgi duyuyor gibi gözüküyor, belki sadece bu ismi başkalarının kullanmasını önlemek için böyle davranıyor.

Hala resmi ismi açıklanmasa da yayılan dedikodular Apple’ın ürettiği Tablet bilgisayarların isminin iSlate olacağı yönünde. Bazı kaynaklar ise Apple’ın bu isim üzerinde durduğunu ancak bu isimin kullanılıp kullanılmayacağı hakkında da kesin bir delil olmadığını belirtiyorlar.

Ayrıca Apple ileride ürünlerinde kullanmayı düşündüğü bazı isimlerin telif haklarını çok önceden satın alıyor “iSlate” isminin telif hakkını ise 2007 yılında üstüne almış. Diğer aldığı isimler içerisinde ise yeni üreteceği Tablet için en uygun isim olarak “iSlate” öne çıkıyor.

Bu isim iPod Touch’un büyüğü ve klavyesiz Mac olarak tanımlanan Apple Tablet için çok mantıklı duruyor. “i” ön ekiyle ile başlaması genel olarak Apple’ın ürünlerinde kullandığı bir özellik. Çok eskiden tabletlerin eş anlamlısı olarak “Slate” sözcüğü kullanılıyordu. Hatta Microsoft’un yapmayı denediği ancak başarısız olduğu Tablet bilgisayara buna benzer bir isim vermeyi planladığı biliniyor. 1990’larda Microsoft için başarısız olan bu ürünü için uygulamalar üreten şirketin ismi de “Slate Corporation”dı.
pctime

Linkback: https://www.buyuknet.com/apple-tablet-adi-islate8221-mi-t20695.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Apple Tablet: adı “iSlate” mi?
Apple Tablet: adı “iSlate” mi?
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2