Apple yeni yılda büyük bir sürprize hazırlanıyor

Buyuknet31.12.2009 - 20:53
*

Apple'ın Ocak'ta sunulacak sır ürün için geliştiricileri uyarması, tabletin duyurulacağına işaret.


Apple, uygulama geliştiricilerine gönderdiği bir mesajla Ocak 2010'da iPhone'dan daha büyük ve daha yüksek çözünürlüklü ekrana sahip bir ürüne hazır olmaları ve uygulamalarını bu anlayışa uygun olarak planlamaları yönünde tavsiyede bulundu. Bu, Apple'ın bir süredir merakla beklenen Tablet ürününün duyurulacağına dair bir işaret olarak algılanıyor.

Son söylentilere göre, Apple iPhone'dan daha geniş olan ürünün örneğini 2010 Ocak'ta sunmayı planlıyor. Aslında bazı geliştiriciler şimdiden cihazın bazı uygulamalarını hazırlıyor.

Business Insider kaynaklarına göre bu yeni ürün, 320x480'lik iPhone ekran çözünürlüğünde olmayacak. Ayrıca ürün Ocak ayında satışa çıkmayacak olsa bile, bu gelişme, Apple'in çok konuşulan Tablet'ini en kısa sürede sunmayı planladığının bir kanıtı olarak gösteriliyor.

Apple, iPhone'dan daha geniş bir ekrana sahip olacak olan ürün için hazırlanan uygulamaların yüksek çözünürlükte kullanılabilir olacağını söyledi. Yine söylentiler, üzerine uzun süredir çalışılan tabletin 10 veya 11 inç ekrana sahip olacağına işaret ediyor. Tabletin bir mini bilgisayardan çok medya görüntüleme işlevi göreceği de konuşulanlar arasında.

Tablet Ocak ayında duyurulursa, büyük ihtimalle 2010 ilkbaharında tüketicilerin karşısına çıkacak. Tabletin nasıl çalışacağı, neye benzeyeceği ve tüketiciye ne kadara mal olacağı konusu halen bir sır.

Bu arada tablet söylentilerinin bile sadece bir günde Apple hisselerine yüzde 3'ün üzerinde değer kazandırması diğer bir ilginç durum.
Kynk

Linkback: https://www.buyuknet.com/apple-yeni-yilda-buyuk-bir-surprize-hazirlaniyor-t20667.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Apple yeni yılda büyük bir sürprize hazırlanıyor
Apple yeni yılda büyük bir sürprize hazırlanıyor
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2