Atatürk, ezan dinlemeyi çok severdi

Buyuknet19.10.2010 - 21:16 |
Manevi kızı Ülkü Atatürk'ü anlattı: "Atatürk'e 'dinsiz' diyorlar. Bu doğru değil. Her gittiği savaşa ellerini Allah'a açıp dua ederek gidermiş".

"Mustafa filmi yalan dolanlarla yapılmış bir film" dedi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Amasya Üniversitesi'nin davetlisi olarak Amasya'ya gelen Ulku Amasya Üniversitesi'nde verdiği konferansta Atatürk'ü anlattı. Ülkü Adatepe'nin sahneye çıktığı esnada ellerinde Türk Bayrakları'nı sallayan öğrenciler ayakta 10. Yıl Marşı'nı okuyarak sürpriz yaptılar. Hiçbir zaman Atatürk'ün kızı olduğunu söyleyerek ortaya çıkmadığını belirten Ülü Adatepe "Biz bütün kızları hiçbir zaman onun isminden istifade etmedik. Şimdi çıkmam icap ediyor çünki Atatürk'ü çok yanlış tanıtıyorlar. Mustafa filmine değinmek istiyorum bu filmi Atatürk'ü hiç tanımayan bir insana gösterirseniz Atatürk'ü son derece yanlış tanır. Hiç alakası olmayan bir film çekilmiş görmeyenlerinize tavsiye etmiyorum. Bu yalan dolanlarla yapılmış bir film" diye konuştu.

Atatürk'ün kadınlara verdiği önemi anlatan Ülkü Adatep "Atatürk kadınlara son derece kıymet verirdi. Derdi k" 'Bir milletin kadınlarını bir tarafa alırsak o millet hiç bir zaman ilerleyemez.' Bir erkek çocuk ne yaparsa bir kız çocuğunun da aynısını yapacağına inanır ve güvenirdi" şeklinde konuştu. Atatürk'ün ezan dinleyemiyi de çok sevdiğini açıklayan Adatepe "Atatürk'ü 'dinsiz' diyorlar. Atatürk hiç bir zaman dinsiz değildi. Atatürk Ezan dinlemeyi o kadar çok severdi ki büyük bir huşu içerisinde ezan dinler her gittiği savaşa ellerini Allah'a açıp dua ederek gidermiş. Atatürk yobaz değildi yobazlıkla dindarlığı lütfen birbirine karıştırmayın" dedi. Adatepe konferansın sonunda kitaplarını imzaladı. Konferansa Vali Yardımcısı Ali Arslan Tuğgeneral Mustafa Canatan Belediye Başkanı İsmet Özarslan Riktör Prof. Dr. Zafer Eren akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Linkback: https://www.buyuknet.com/ataturk-ezan-dinlemeyi-cok-severdi-t31620.0.html

Etiket:
Atatürk  ezan dinlemeyi çok severdi 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Atatürk, ezan dinlemeyi çok severdi
Atatürk, ezan dinlemeyi çok severdi
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2