Bakırcı Suriye basınında

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gaby Levy Arasında 2. "one minute" Hadisesinin Yaşanması Suriye Basınında Geniş Yer Buldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres arasında Davos'ta yaşanan 'one minute' hadisesinin bir benzerinin Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gaby Levy arasında yaşanması Suriye basınında geniş yer buldu.

Suriye resmi haber ajansı SANA, Rize Belediye Başkanı Bakırcı'nın, Gaby'e olan tepkisine geniş yer ayırarak okuyucularına duyurdu.

SANA, olayı "İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gabby Levy, Türkiye'de büyük bir hakarete uğrayarak, ziyaret ettiği Rize Belediye Binasından ayrılmak zorunda kaldı." şeklinde okuyucularına aktardı.

Haberde belediye başkanının, İsrail'in Filistin topraklarında işgal ve genişleme politikasını sürdürdükçe Türk halkının bakış açısını değiştirmeyeceğini söylediğine dikkat çekildi. Bu demeçlerin ardından da İsrailli Büyükelçinin belediye binasını kızgın halde terk ettiği belirtildi.

Haberde Erdoğan ile Peres arasında Davos'ta yaşanan "one minute" hadisesine işaret edilerek Rize'nin Başbakan Erdoğan'ın memleketi olduğuna dikkat çekildi.

Haber ayrıca Suriye resmi televizyonunda da yayınlandı.


Ayrıntılar için tıklayın


Linkback: https://www.buyuknet.com/bakirci-suriye-basininda-t20739.0.html

 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Bakırcı Suriye basınında
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Bakırcı Suriye basınında

Bakırcı Suriye basınında »Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gaby Levy Arasında 2. "one minute" Hadisesinin Yaşanması