BlackBerry Storm 2 Çok Yakında Geliyor

Buyuknet13.01.2010 - 18:16
*

Çok yakında, BlackBerry Storm 2 ilk başta Avrupa’daki ülkelerde satışa sunulacak. İlk Storm’a göre bu model, çok daha başarılı bulunuyor.

 

BlackBerry üretimini yapan Research In Motion, geçtiğimiz yıl satışa sunmuş olduğu BlackBerry Storm modelinin ikincisini Storm 2 olarak Vodafone ile satışa sunuyor.

Önceki model ile aynı dokunmatik ekrana ve işlemciye sahip olan ancak yeni WiFi kapasitesi ve diğer yenilikleri ile önceki Storm modelinden farklılık gösteriyor. Firma tarafından yapılan açıklamada, BlackBerry Storm 2, öncelikli olarak Avrupa’daki ülkelerde Vodafone aracılığı ile satışa sunulacak. Ancak aygıtın ne zaman satışa çıkacağı ile ilgili net bir tarih bilgisi verilmiyor. Tahminlere göre, mağazaların hazırlanmasından sonra ve satış elemanlarının Storm 2 ile ilgili yeterli eğitimi almasından sonra satışa sunulacağı düşünülüyor.

Storm 2′nin teknik özelliklerinden bahsedecek olursak, aygıtın yüzlerce donanım ve yazılım yenilikleri bulunuyor. Dokunmatik klavyesi, önceki modele göre daha kolay bir kullanıma sahip olacak. Ekranın herhangi bir yerine dokunulduğunda aynı şekilde hassasiyet gösterecek.

Storm 2′nin 3.25 inch ekran büyüklüğü, 360 x 480 yüksek çözünürlüğe sahip ekranı, 256 MB flash hafızası ve 2 GB’lık hafıza depolaması bulunuyor.

Kullandığı network’e bağlı olarak konuşma ve bekleme süresi olarak farklı teknolojik özellikler gösteriyor, BlackBerry OS 5 ile çalışıyor. Ağırlığı 160 gr olan Storm 2′nin 3.2 MP’lık kamerasında flash, otomatik odaklanma, 2x dijital zoom bulunuyor. Cihazın üzerinde video kayıt özelliği bulunuyor ve 802.11 b/g WiFi standardını destekliyor.

Storm 2′de bilgisayarlar ve Mac için BlackBerry Desktop Manager bulunuyor ve iTunes ile Windows Media Player ile senkronize olabiliyor. Bluetooth 2.1 destekleyen aygıt üzerinde kurulu GPS bulunuyor.

Geçtiğimiz yıl ilk satışa sunulduğunda, bazı ağır eleştirilere maruz kalan BlackBerry Storm, bu hatalarından öğrenmiş olacak ki, yeni çıkaracağı Storm 2 modeli ile ilgili henüz olumsuz bir eleştiri yapılmadı ve gelişmenin memnun edici olduğu belirtildi. Ancak bazı görüşlere göre, tüm bu gelişmelere rağmen, halen piyasada bulunan diğer rakip dokunmatik ekran ürünlere göre çok başarılı bulunmuyor.

Linkback: https://www.buyuknet.com/blackberry-storm-2-cok-yakinda-geliyor-t20771.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
BlackBerry Storm 2 Çok Yakında Geliyor
BlackBerry Storm 2 Çok Yakında Geliyor
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2