Bu sene PC, Xbox 360 ve PlayStation 3 için piyasaya çıkacak en muhteşem 30 oyun.

zugasi_6118.07.2013 - 16:30
Bu sene PC, Xbox 360 ve PlayStation 3 için piyasaya çıkacak en muhteşem 30 oyunu

30. Aliens - Colonial Marines


Gearbox sözünü tutarsa önümüzdeki günlerde harika bir bilim kurgu-korku FPS'si ile tanışacağız. James Cameron'un efsanevi korku filmi Aliens'ın bittiği yerden deavm eden Aliens - Colonial Marines'ta Motion Tracker, M56 Smart Guns, Flame Thrower gibi silahlarla uzaylılara karşı hayatta kalma savaşı vereceksiniz.

Çıkış tarihi: 12 Şubat 2013

29. Company of Heroes 2

Company of Heroes 2'de Kızıl Ordu'yu Rusya'nın tundralarından Berlin'e doğru ilerletmeniz gerekiyor. Oyunun yenilikleri arasında baştan aşağı yenilenen grafik motoru, patlayabilen ortamlar, savaşı etkileyen hava efektleri, çekişmeli bir multiplayer modu var.

Çıkış tarihi: Mart 2013

28. Dragon Age 3 - Inquisition
*

Bir RPG klasiği haline gelen Dragon Age'in ikinci sürümü Dragon Age 2, hayranları tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Inquisition ile BioWare'in daha açık bir dünyaya sahip bir oyun meydana getirdiği söyleniyor.

Çıkış tarihi: 2013

27. Day Z
*
2012'nin sonunda çıkması beklenen zombi mod'u, 2013'ün sonuna ertelenmişti. Yeni oyunun daha iyi animasyonlar, gözden geçirilmiş bir inventory ve fazlasını sunacağı söyleniyor.

Çıkış tarihi: 2013


26. Devil May Cry
*
İlk eleştirilere rağmen oyunun ilk incelemeleri, her şeyin yerli yerinde olduğunu söylüyor.

Çıkış tarihi: 25 Ocak 2013

25. Dead Space 3
*
Bu kez bir co-op moduyla gelecek olan Dead Space'in ilk incelemeleri onun önceki sürümlerden hiçbir şey kaybetmediğini gösteriyor. Oyun bu kez buz gezegen Tau Volantis'te geçiyor.

24. XCOM
*
Tam bir taktik strateji klasiği haline gelen XCOM serileri, 2012'deki XCOM: Enemy Unknown'un ardından ondan tamamen bağımsız, yeni bir FPS ile 2013'de karşımıza çıkacak. Özel ajan William Carter'ı canlandıracağınız oyunda FPS görünümünün yanı sıra "Battle Landscape" adı verilen bir görünüm modu daha bulunuyor. Bu modda takımınız taktik komutlar verebiliyorsunuz.


Çıkış tarihi: 7 Şubat 2013

23. The Elder Scrolls Online

En iyi RPG serilerinden bir tanesi olan Elder Scrolls, bu kez bir MMORPG olarak karşımıza çıkacak. Bunun iyi bir fikir olup olmadığı gerçekten merak konusu. Yinede Bethesda'nın iyi bir oyunla karşımıza çıkacağından şüphemiz yok.

Çıkış tarihi: 2013

22. God of War - Ascension
*
Daha hoş grafikler, daha akıcı animasyonlar, yenilenen dövüş sistemi ve daha iyi mini-oyunlarla Acension'un oynamaya değer bir devam yapımı olacağından şüphemiz yok.

Çıkış tarihi: 13 Mart 2013
21. Ni no Kuni
*
Spirited Away gibi güzel olduğu kadar sıcak yapımlarıyla tanıdığımız Japon stüdyo Ghibli, Ni no Kuni ile ilk kez bir oyuna imza atıyor. Ni no Kuni'de annesini tekrar hayata döndürmek isteyen küçük Oliver'in hikayesini canlandırıyorsunuz.

Çıkış tarihi: Şubat 2013

20. Remember me
*
2084'de her şeyimiz gözetim altında olacak. Anılarımız ise alınıp satılan bir ticari mal haline gelecek. Bol aksiyonlu bir TPS olan Remember Me'de "Neo Paris"te bu bozuk sisteme karşı savaşıyor olacaksınız.

Çıkış tarihi: Mayıs 2013

19. Hawken
*
Hawken ile MechWarrior'a sonunda iyi bir alternatif gelecek. Savaşan dev robotların arasına katılmaya hazır olun.

Çıkış tarihi: 2013'ün birinci çeyreği.

18. ArmA 3
*

Bir askeri simülasyon olan ArmA 3'te açık dünya yaklaşımının bir miktar terk edilerek "Operation Flashpoint" yönünde ilerlendiği, hikayenin daha çok vurgulandığı söyleniyor. Ancak ArmA 3'te yine de bizi büyük bir alan bekliyor olacak.

Çıkış tarihi: 15 Nisan 2013.

17. Call of Duty - Modern Warfare 4
*
Call of Duty serileri 2013'ü boş geçmeyecek. Bu sene yeni bir Call of Duty ile tanışma ihtimalimiz yüksek.

Çıkış tarihi: 2013

16. Battlefield
*
Daha iyi grafikler ve hikayeyle 2013'te Battlefield serisinin de devam etmesi bekleniyor.

Çıkış tarihi: 2013

15. South Park - The Stick Of Truth
*
South Park'ı iyi bir oyuna dönüştürmenin zamanı geldi de geçiyor. PC ve konsollarda hayat bulacak olan oyun, stilini koruyacak. Oyunun klasik bir RPG türünde olacağı düşünülüyor.

Çıkış tarihi: 2013
14. The Last Guardian
*
Sony'nin Japonya stüdyosunun küçük bir bölümü olan Team ICO, alışılmadık bir oyunla karşımıza çıkmaya hazır. Genç bir çocuğun mitolojik bir yaratıkla karşılaşmasını konu alan oyunda bolca bulmaca çözmeye hazırlıklı olun.

Çıkış tarihi: 2013

13. Splinter Cell - Blacklist
*

Splinter Cell - Blacklist'te göreviniz, ABD'yi yok etmeye çalışan bir grup teröristi durdurmak.

Blacklist'in düşüşe geçen Splinter Cell'i kurtarıp kurtarmayacağını biz de merak ediyoruz.

Çıkış tarihi: 20 Ağustos 2013
12. Metro - Last Light
*
Metro 2033 ile oyun severleri şaşırtmayı başaran THQ harika bir devam oyunu ila karşımızda. Last Light'ta Metro 2033'ün muhteşem atmosferi ve grafiklerini, şiddetli sahnelerini ve fazlasını bulmayı bekleyebilirsiniz.

Çıkış tarihi: Mart 2013

11. Survarium

Stalker 2 ile aynı geliştirici takımına sahip oyunda mutantlar, anomaliler ve fazlası sizi bekliyor olacak

Çıkış tarihi: 2013

10. SimCity
*
2013'te geri dönüş yapacak efsanelerden bir tanesi de SimCity. Şehir kurma simülasyonunun yenilenen grafikleri ve yeni "Glassbox" motoru, şehrinizin daha önce hiç olmadığı kadar gerçek bir hayatı yansıtması anlamına geliyor.

Çıkış tarihi: 7 Mart 2013

9. Thief 4
*
Bir sonraki jenerasyon konsollar için üretildiğini düşündüğümüz Thief 4, önceki sürümlerindeki unutulmaz oyun deneyimini geri getirecek.

Çıkış tarihi: 2013

8. Wasteland 2

Tüm zamanların en iyi oyunlarından bir tanesi olan Wasteland, ilk kez 1987'de piyasaya sürülmüştü. Waste Land 2'de post-nükleer Amerika'da sayısız görevi yerine getirmeniz gerekecek.

Çıkış tarihi: Kasım 2013

7. The Last of Us
*
The Last of Us, 2013'ün en ümit veren oyunlarından bir tanesi. Gizemli bir virüs, insanlığı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakmış durumda. Siz ise büyük bir güvenlikle korunan karantina bölgesinden sağ olarak çıkmalısınız.

The Last of Us hakkında tek üzücü haber, onun sadece PlayStation 3'e çıkacak olması.

Çıkış tarihi: 7 Mayıs 2013

6. Starcraft 2: Heart of the Swarm
*
Starcraft 2: Wings of Liberty'nin bıraktığı yerden devam eden eklenti Heart of the Swarm, yepyeni bir single player modu, yeni multiplayer haritaları ve yeni birimlerle gelecek.

Tarih: 12 Mart 2013

5. BioShock Infinite
*
BioShock serilerinin bu üçüncü oyunu, bu kez sular altında değil bulutların üstünde geçiyor. Ajan Booker DeWitt'in denetiminde uçan şehir Columbia'nın üzerinde yolculuk yaparak çocukluğundan beri burada sıkışıp kalan Elizabeth'i kurtarmanız gerekiyor.

Çıkış tarihi: 26 Mart 2013

4. Crysis 3
*
Crysis muhteşem bir oyundu; Crysis 2 ise fena sayılmazdı. Crysis 3'ün ilk iki oyundan öğeler alacağı söyleniyor. Oyunda Liberty Dome'da prophet'in rolünü üstlenecek ve Nanosuit'inizin yardımıyla sıkı bir aksiyona katılacaksınız.

Tarih: 21 Şubat 2013
3. Tomb Raider
*

Sadece "Tomb Raider" adını taşıyan yeni oyunun ilk tanıtım videosundan gördüğümüz kadarıyla henüz deneyimsiz bir Lara Croft'un hayatta kalma çabasına şahit olacağız. Böylece en ünlü oyun kahramanlarından bir tanesinin gelişiminde rol oynayabileceğiz!

Çıkış tarihi: 5 Mart 2013

2. Watch_Dogs
*
E3 2012'nin sürprizlerinden Watch_Dogs, 21. yüzyıl Chicago'sunu ele alıyor, GTA ve Deus Ex'ten izler taşıyor. Açık dünya yapısına sahip oyunda iyi plan yapmaktan başka çareniz yok.

Çıkış tarihi: 2013

1. GTA V
*
RockStar Games'in çok başarılı açık dünya oyunu, yeni karakterleri ve konusuyla "bir sonraki büyük şey" olacağının işaretlerini veriyor. GTA V'de dev bir harita, kontrol edebileceğimiz üç karakter, etkileyici grafikler ve dinamik görevler bizi bekliyor olacak.

Çıkış tarihi: 17 Ocak 2013 (Önce Xbox 360 ve PS3 için. PC sürümü daha sonra çıkacak).

Linkback: https://www.buyuknet.com/bu-sene-pc-xbox-360-ve-playstation-3-icin-piyasaya-cikacak-en-muhtesem-30-oyun-t41601.0.html

Etiket:
Bu sene PC 
 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Bu sene PC, Xbox 360 ve PlayStation 3 için piyasaya çıkacak en muhteşem 30 oyun.
Bu sene PC, Xbox 360 ve PlayStation 3 için piyasaya çıkacak en muhteşem 30 oyun.
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2