Bugünlerde Bahar İndi (Karton Kapak)

Bugünlerde Bahar İndi (Karton Kapak)

yapıkredi yayınları

İlkgençlik yıllarında, hikâye ve aramaseklidan önce, şiir yazmaya başlayan Türkiye’nin evrensel yazarı Yaşar Kemal, şiirlerini Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan Bugünlerde Bahar İndi adlı kitapta topladı.  
Yaşar Kemal’in, Ekim başında okurlarla buluşacak Bugünlerde Bahar İndi adlı kitabı; ağırlıklı olarak 1940’larda yazılan, 50’ler ve 60’larda devam eden ve sonuncusu 1973’te yazılan usta işi şiirlerden oluşuyor. Kitapta, ilk kez yayımlanan şiirlerin yanı sıra; Kovan, Ülkü, Toprak, Küçük Dergi, Çığ, Görüşler adlı dergilerde ve Vatan ve Akşam gazetelerinde yayımlanan şiirler de yer alıyor.  
Yaşar Kemal bu ilk şiir nı hazırlarken, seçtiği şiirlerin pek azında değişiklik yaptı. Ayrıca, onun şiirine özel sesini veren özelliklerden biri olduğu için, kitapta Yaşar Kemal’in özgün yazımı aynen korundu.  
Kitapta yer alan şiirlerde öfkeyle umut, ldırıyla sevgi iç içe yer alıyor. En kasıntılı şairin bile özgünlüğünden ürkebileceği bir şiir yazıyor Yaşar Kemal: O, çalışmak isteyip işsiz kalan Kemal Sadık’ın hüznünü, direncini, umudunu, dile getiriyor... Kitapta, daha önce yayımlanmamış ancak Zülfü Livaneli tarafından bestelenmiş Ulaş ve Merhaba  şiirleri de yer alıyor.


iste Fiyatı: 7,00  TL.   Kitapyurdu Fiyatı: 4,93  TL.
   

Yayın Yılı: 2010
112 sayfa
Kitap Kağıdı
13,5x21 cm
Karton Kapak
Dili: TÜRKÇE

Linkback: https://www.buyuknet.com/bugunlerde-bahar-indi-karton-kapak-t31950.0.html

güzel paylaşim tşkler yanlız karater hataları var bunlar neden oluyor bakmak gerek.

Ya çare sizsiniz...

Ya çaresizsiniz!!!
 
Etiket:
Bugünlerde Bahar İndi (Karton Kapak) 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Bugünlerde Bahar İndi (Karton Kapak)
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Bugünlerde Bahar İndi (Karton Kapak)

Bugünlerde Bahar İndi (Karton Kapak) »Bugünlerde Bahar İndi (Karton Kapak) yapıkredi yayınları İlkgençlik yıllarında, hikâye ve aramaseklidan önce, şiir yazmaya başlayan