Çİlek Marmelati

Eşref16.10.2010 - 03:11
ÇİLEK MARMELATI TARİFİ

Malzemeler

1 kilo şeker

1 kilo olgun çilek

1 adet limonun suyu

 Yapılışı   Çilekleri bol suda iyice yıkayıp bir süre bekletin, sonra saplarını çıkarın. Bir sıra çilek, bir sıra şeker olacak şekilde bir kaba dizin ve böylece bir gün bekletin.

Sonra ateşe oturtun ve şeker eriyip, şurup kıvamına gelinceye dek kaynatın. Bir kevgir yardımıyla çilekleri şuruptan süzüp, çıkarın. Kaptaki şerbeti kaynatarak koyu bir kıvama gelmelerini sağlayın. Koyulaşan şuruba çilekleri yenide atın ve birlikte pişirin. Pişen çilekleri ayrı bir kaba alın ve iyice ezip tekrar şerbetin içine atın.

Buna limon suyunu ilave edip, 3 dakika kaynatın, ateşten alıp cam kaplara boşaltın. Soğuduğunda kavanozların kapaklarını kapatıp, serin bir yerde muhafaza edin.

Linkback: https://www.buyuknet.com/cilek-marmelati-t31025.0.html

Eşref16.10.2010 - 03:12
*

Linki görebilmek için, Oyun için Düşüncelerinizi yazın...

          MALZEMELER

1 kg şeker

1 kg olgun çilek

1 adet limonun suyuHAZIRLANIŞI

Çilekleri bol suda iyice yıkayıp bir süre bekletin, sonra saplarını çıkarın. Bir sıra çilek, bir sıra şeker olacak şekilde bir kaba dizin ve böylece bir gün bekletin. Sonra ateşe oturtun ve şeker eriyip, şurup kıvamına gelinceye dek kaynatın. Bir kevgir yardımıyla çilekleri şuruptan süzüp, çıkarın. Kaptaki şerbeti kaynatarak koyu bir kıvama gelmelerini sağlayın. Koyulaşan şuruba çilekleri yenide atın ve birlikte pişirin. Pişen çilekleri ayrı bir kaba alın ve iyice ezip tekrar şerbetin içine atın. Buna limon suyunu ilave edip, 2 dakika kaynatın, ateşten alıp kuru cam kaplara boşaltın.

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Çİlek Marmelati
Çİlek Marmelati
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2