Cinsel isteksizliğin 5 Nedeni ve Nasıl Aşılır?

Cinsel İsteksizlik Nedenleri


     Cinsellik sağlıklı insanlar için vazgeçilmez bir istektir ve vücut sağlığı açısından da oldukça önemlidir. Genel olarak hormonal bir sorunu veya bedensel bir engeli olmayan her kadın ve erkek cinsel bir isteklilik yaşar. Ancak bu kişilere göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Bazı durumlarda ise cinsel isteksizlik başlar. Bu nedenlerin iyi irdelenmesi ve gerekli önlemlerin alınması cinsel birlikteliğin kalitesi açısından çok önemlidir.     Kadınlarda hamile kalma endişesi cinsel isteksizliğin en çok görüldüğü durumdur. Oysa korunma yöntemlerin güvenilirliği ile bu endişe aşılabilecektir. Dini ve toplumsal değerler yönünden bakıldığında da bekâret cinsel isteksizliğin ana sebeplerinden görülmektedir. Bayanların cinsel isteklerini göstermesi aşağılanma ve erkeğe olumsuz etki verebileceği endişesi de bu duruma örnek verilebilir. Çevre baskıları, ahlaki ve dini düşünceler, ailenin baskısı ile yetiştirilme tarzı gibi etmenler de cinsel isteksizlikte önemli rol oynamaktadır.

     Partnerler arasındaki uyumsuzluklar da bunların başında gelebilecek durumlardır. Daha önce taciz veya tecavüz yaşayan kadınların cinsel isteksizliği oldukça fazladır ve ilişki için zorlamakta isteksizlik nedeni olabilmektedir. Bayanda oluşabilecek kuruluk ve ağrı hissinin yanında partnere güvensizlik ya da erken boşalma cinsel isteksizlik nedenlerindendir. Kullanılmakta olan ilaçların yan etkileri ve depresyon gibi rahatsızlıkların yanında farklı hastalıklarda neden olabilmektedir. İlerleyen yaşlarda ise bu durum biraz daha azalabilmektedir. Kişilerdeki hormonal bozukluklar da cinsel isteksizliğin nedenlerindendir ki bu tür durumlar da kesinlikle tedavi olunması gerekmektedir.

Bazı durumlar vardır ki yine cinselliği olumsuz yönde tetikleyen etkenler olabilir.

Cinselliği Olumsuz Etkileyen Faktörler Nelerdir?

1:Eş bireylerin birbirlerine karşı güvensizlik,
2:Erken ereksiyon problemleri,
3:Psikolojik sorunların çoğalması ve cinselliğe yansıması,
4:Rahatsızlık,
5:Korku vb.

     İşte bu gibi bazı durumlarda cinselliğin başlıca önüne geçen problemler olabilmektedir. Bu tarz problemleri ortadan kaldırmak aslında bireylerin kendi iradesinde olduğunu bilmelerini istiyoruz. Kendilerine has yaklaşım şekilleri ve büyütülmesi problem yaşatabilecek sorunları ortadan kaldırmak, anlayışlı yaklaşmak cinsel sorunlarınızı da ortadan kaldıracağından emin olabilirsiniz. Özellikle bayanların var olan korkularını yenmesi, erkek bireylerin ise bayanlara bu konu üzerinde destek olmasıyla başlıca sorun olan bu problemi ortadan direk olarak kaldıracaktır.

Linkback: https://www.buyuknet.com/cinsel-isteksizligin-5-nedeni-ve-nasil-asilir-t47037.0.html

 
Etiket:
cinsel isteksizlik  sevişmek istemiyor  cinsel ilişkiye girmiyor 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Cinsel isteksizliğin 5 Nedeni ve Nasıl Aşılır?
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Cinsel isteksizliğin 5 Nedeni ve Nasıl Aşılır?

Cinsel isteksizliğin 5 Nedeni ve Nasıl Aşılır? »Cinsel İsteksizlik Nedenleri      Cinsellik sağlıklı insanlar için vazgeçilmez bir istektir ve vücut sağlığı açısından da oldukça