Driver Cd'leriniz Yoksa ve Format Atmak İstiyorsanız....

hergünüm25.09.2008 - 13:03
Driver Cd'leriniz kaybolmuş olabilir ya da çalışmıyor olabilir.. Bilgisayarınıza format attıktan sonra driverlarınızın hepsini teker teker aramaya gerek yok...
Format atmadan önce;
1. Driver Max' i kurun.
http://www.innovative-sol.com/drivermax/
2. Driver Max' i çalıştırın.
*
3. "Export Drivers" a tıklayınız
*
4. Kısa süreli bir taramanın ardından bilgisayarınızda yüklü olan driverları bulup size göstericektir. Alt tarafta "Select All" a (Eğer tüm driverları yedeklemek istiyorsanız.), daha sonra "Next" e tıklayınız.

*
5. Ardından "Export All selected drivers to a folder (Please select an empty folder)" a tıklayarak driverlarınızı yedekliyeceğiniz dosyanın yerini seçiniz. (eğer siz seçmezseniz Yerel Disk C:\' deki Belgelerime kopyalar. Yani format atıcağınız Disk C:\ ise tüm driverlarınız gidebilir.). Seçtikten sonra "Next" tuşuna basınız.

*
6. Daha sonra "Close" Tuşuna basarak programı kapatınız.
*
Böylece Driverlarınızı Yedekleme işleminiz tamamlanmıştır
Formatınızı attıkttan sonra Driver Yüklemek işlemi ise;
1. Tekrar "Driver Max" i kurun.
http://www.innovative-sol.com/drivermax/
2. Driver Max' i açın ve "Driver Operations" a tıklayın alt tarafta açılan seçeneklerden "Import Drivers" a tıklayın.

*
3. Gelen pencerede "Next" e tıklayınız
*
4. Gelen pencerede "Import all drivers from folder" tıklayarak daha önce yedeklediğiniz klasörü bulup seçiniz.

*
5. Seçtikten sonra kısa süreli bir taramadan sonra klasörün içindeki tüm driverları göstericektir. Alt tarafta "Select All" seçeneğini tıkladıktan sonra "Next" e tıklayınız.

*
6. Önünüze gelen pencerede de "Next" e tıklayınız. "Next" e tıkladıktan sonra size "You are about to install all the displayed drivers. Continue?" sorusunu sorucaktır. "Yes" e tıklayınız.
*
7. "Yes" e tıkladıktan sonra driverları yüklemeye başlıyacaktır. Driverların hepsi yüklendikten sonra önünüze "All drivers installed.A report will now be displayed." yazısı çıkıcaktır. Bu yazıya "Ok" dedikten sonra "Close" ye tıklayınız.
*
8. "Close" ye tıkladıktan sonra bilgisayarınıza reset atınız. Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra tüm driverları yüklenmiş olucaktır...Linkback: https://www.buyuknet.com/driver-cdleriniz-yoksa-ve-format-atmak-istiyorsaniz-t2308.0.html

Etiket:
 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Driver Cd'leriniz Yoksa ve Format Atmak İstiyorsanız....
Driver Cd'leriniz Yoksa ve Format Atmak İstiyorsanız....
(Ortalama: 5 üzerinden 3.3 - 3 Oy)
3