En çok bakteri bulunan eşyalar

Bulaşık süngerin de bakteri yuvası

   Yapılan bilimsel araştırmalarda bulaşık süngerlerin de birçok bakterinin bulunduğu bunların hastalıklara neden olduğu açıklanıyor.Deterjanlarla veya çamaşır suyu ile temizlenmeye çalışılsa da bakterilerin ve mikroorganizmaların çok az miktarda azalmasına bir iki gün sonra ise eski haline geri geldiğini bilimsel araştırmalar sonucunda olduğu belirtiliyor.Özellikle yaşlı ve hasta insanlar bu bulaşık süngerin yıkanmış tabaklar onlara dokunulması onların vücudunda daha etkili hastalanmalara neden oluyor.Bunun için nasıl önlem alınmalıdır diyorsanız bir bulaşık süngerini hafta da bir değiştirmek gerekmektedir.Diğer temizlik malzemelerimizi de evin her bölümü için ayrı malzeme kullanmalıyız mutfağın bezi ve kovası ayrı olurken banyonun ki ayrı olmalıdır.Temizliğe başlarken en kirli odadan başlanmamalıdır Daha temizden kirliğe yapılmalıdır böylece temiz yerlere de pis kirli yerlerde bulunan bakteriler bulaştırılmamalıdır.

   Hangi Ev Eşyalarımızda fazla bakteri bulunur;

1. kumanya: Evde herkesin dokunduğu ortak eşya olması herkesin el temizliğine dikkat etmemesi bunu bakteri yuvası haline getirmektedir.

2.Cep telefonu: Cep telefonuyla evin her köşesinde dolaştırdığımız. Paraya dokunup veya bir elma yerken dokunduğumuz bir çok şeyle ortak kullandığımız hayatımızın neredeyse vazgeçilmez unsuru da bakterilerin merkezi halinde bulunmaktadır.

3.Kapı kolları: Evde haftada en az iki kere kapı kollarını temizlemek gerekmektedir.Temizliği yaparken çok miktarda çamaşır suyu kullanmak iyi değildir.Daha doğal yöntemler evde temizlik yapmak sağlık açısından daha iyi olacaktır. Örneğin hacışakir sabunu veya sirkeli suyla temizlik yapmanız daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

4.Para: Günlük ihtiyaçlarımızı karşılarken bir otobüse binerken ekmek alırken binlerce kişinin dokunmuş olduğu paralara dokunmak da size bakterilerin bulaşmasına neden olacaktır. Bu yüzden paralarla temastan sonra ellerinizi yıkamalısınız veya o anda imkan yoksa en azından ıslak mendille silmeniz iyi olacaktır.

5.Diş fırçaları. Güzel görünmemiz açısından dişler önemli olduğu kadar dişlerimizi neyle fırçaladığımızın önemli bir yere sahiptir.Diş etlerine zarar vermeyen diş fırçası seçilmelidir.Ayrıca kapaklı olmasına dikkat edilmelidir. Her gün ağzımıza soktuğumuz diş fırçasını temizliği iyi yapılmalıdır. Bir diş fırçasını dişleri aşınana kadar değil ayda bir değiştirilmesi sağlığınız açısından önemlidir.


Linkback: https://www.buyuknet.com/en-cok-bakteri-bulunan-esyalar-t46470.0.html

 
Etiket:
bakteri bulunan eşyalar  en pis eşyalar  bakteri nerelerde bulunur 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

En çok bakteri bulunan eşyalar
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

En çok bakteri bulunan eşyalar

En çok bakteri bulunan eşyalar »Bulaşık süngerin de bakteri yuvası    Yapılan bilimsel araştırmalarda bulaşık süngerlerin de birçok bakterinin bulunduğu bunların