Eski bilgisayarınız Nasıl hızlandırılır?

Eski bilgisayar nasıl hızlandırılır. Yeni bir bilgisayar almadan hangi parçaları değiştirerek daha hızlı bir bilgisayara sahip olabilirsiniz.

Eski Bilgisayarlar Nasıl Hızlandırılır?


Yıllar öncesinden aldığınız bilgisayarınız artık size hızlı gelmiyor ve yeni bir bilgisayara ihtiyaç duyuyorsanız ve şu an için ekonomik anlamada bu alanda bir değişiklik yapamayacaksanız. Tek yapmanız gereken eski bilgisayarınızın donanım değişikliği sayesinde hızlandırmak olacaktır. Bu hamle ile birlikte eski bilgisayarlarınızı hızlandırmak için yapabileceğiniz birkaç püf nokta tabi ki mevcut. Donanım değişikliği yapmadan eğer bilgisayarınızı hızlandırmak istiyorsanız, bu konuda da yapacağınız birkaç yöntem mevcut ancak bu sonuç geçici bir süre size yardımcı olacaktır. Bilgisayarınız yine yavaşlayarak sizi bu konuda tatmin etmeyecektir.

İlk öncelikle bilgisayarınızı hızlandırmak için önünüzde iki seçenek bulunuyor. Bunlardan birisi yazılımsal yöntemler ile bilgisayarınızı hızlandırmak, diğeri ise donanımsal yöntemler ile bilgisayarınız hızlandırmak olacaktır. İlk öncelikle sizlere yazılımsal yöntemler hakkında birkaç öneri verelim.

Bilgisayarınızdaki hızlanmayı yazılımsal olarak yapmak istiyorsanız, öncelikle dikkat etmeniz gereken kural. Bilgisayardaki sürücüleri güncellemek olacaktır. Güncel driverler sayesinde sistem üzerindeki tüm güncellemeler bu alanda bilgisayarınız hızlanmasında çok etkilidir. Çok uzun zamandır güncelleme yapmadı iseniz, bilgisayarının performansını etkileyecek değişikler oluşabilmektedir. Bu tür güncellemeler için sistem sayfasının ilgili bölümündeki yerleri ziyaret ederek internet üzerinden yapabilirsiniz.

İkinci yazılımsal yöntem olarak ise bilgisayarınızda kullanmadığınız tüm uygulamaları iptal ederek kapatmak en iyi çözümdür. Örneğin bilgisayarınızda çok fazla oyun oynamayan biri iseniz, grafik ayarlarını kısmanız bilgisayarınızın performansını bayağı arttıracaktır. İşletim sistemi algıladığı grafik ayarları ile çalışmaya devam ettiği sürece bilgisayarınızda donma ve yavaşlama hissedebilirsiniz.

Donanımsal yöntemler ise bilgisayarınıza yapacağınız ram takviyesi ilk sırada gelir. İlave olarak yapacağınız Ram takviyesi ile veya yeni bir Ram olarak bilgisayarınızda bulunan performansın artmasına yardımcı olabilirsiniz. Şu an için bilgisayarlarda bulunan ortalama Ram miktarı en az 4 GB olmaktadır. İkinci yöntem ise SSD DİSK’e geçiş yapmak olacaktır. Standart düzeyde bulunan bu oluşumlar, eski bilgisayarlarda bulunan metal kutularının çok karmaşık olmasından dolayı ihtiyaç duyulmuş ve bilgisayar hızının etki alanları içerisinde görülen bir uygulama olarak bilinir. Bu sebeple SSD DİSK değişim ile birlikte bilgisayarınızdaki hızınız artmasına yardımcı olacaktır.

Linkback: https://www.buyuknet.com/eski-bilgisayariniz-nasil-hizlandirilir-t47004.0.html

 
Etiket:
bilgisayar hızlandırma  eski bilgisayar hızlandırma  pc hızlandırma 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Eski bilgisayarınız Nasıl hızlandırılır?
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Eski bilgisayarınız Nasıl hızlandırılır?

Eski bilgisayarınız Nasıl hızlandırılır? »Eski bilgisayar nasıl hızlandırılır. Yeni bir bilgisayar almadan hangi parçaları değiştirerek daha hızlı bir bilgisayara sahip