Flash oyun sitelerindeki AdSense kuralları

Buyuknet13.05.2011 - 22:29 |
Sayın AdSense Yayıncısı,

Google olarak, kullanıcılarımız, yayıncılarımız ve reklamverenlerimiz için olumlu ekosistemi sürdürmeye kararlıyız. Yaptığımız kalite kontrolleri sonucunda, reklamverenlerin elde ettiği YG ve kullanıcı deneyimiyle ilgili, reklam birimlerinin dinamik Flash içeriğin yakınında konumlandırılmasından kaynaklanan bazı olumsuz eğilimler gözlemliyoruz. Bu gerekçeyle, politika yönergelerimizde değişiklik yaptık ve sizlerin bu değişikliklerden haberdar olmanızı sağlamak istiyoruz.

Oyunlar için AdSense ürününü kullanıyorsanız, lütfen

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B5vtJMlUdAKEODUwNjNhMDUtODU5ZS00YjI0LWFkYjYtZjBhOWQyZmMwYmM3&hl=en&authkey=CKbJvPwB

İçerik için AdSense birimlerinizi, yanlışlıkla yapılan tıklamalara yol açabilecek yerleşimler açısından gözden geçirmenizi rica ediyoruz. Reklamların, her türlü dinamik Flash içerik veya oyun uygulamasından en az 150 piksel uzağa yerleştirilmesini öneriyoruz. Sizin durumunuzda gerekiyorsa (aksi durumda bir işlem yapmanıza gerek yoktur), ilgili uygulamaları lütfen en kısa zamanda güncelleyin. Inside AdSense blogundan bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz:

http://adsense.blogspot.com/2010/10/avoiding-accidental-clicks-pt-1-keeping.html


Yukarıdaki kurallara uygun olmayan bir şekilde reklam göstermeye devam etmenin, yanlışlıkla yapılan ve bu nedenle geçersiz olan tıklamalar karşılığında kazanç düzenleme kredilerine yol açabileceğini unutmayın. Reklamverenler açısından ciddi risk taşıyan durumlarda, politika bildirimleri yayınlayabilir, kural ihlali yapan siteye veya hatta hesabın tamamına reklam sunumunu devre dışı bırakabiliriz.

Google Görüntülü Reklam Ağı’nın etkinliğini ve değerini korumaya yönelik bu çabayla ilgili gösterdiğiniz anlayış ve işbirliği için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Google AdSense Ekibi

© 2011 Google Inc, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043.

Bu zorunlu e-posta hizmet duyurusu, AdSense ürününüzdeki veya hesabınızdaki önemli değişiklikleri bildirmek için gönderilmiştir.

Linkback: https://www.buyuknet.com/flash-oyun-sitelerindeki-adsense-kurallari-t33284.0.html

Etiket:
 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Flash oyun sitelerindeki AdSense kuralları
Flash oyun sitelerindeki AdSense kuralları
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2