Futbolcular beceriksizse teknik direktör ne yapsın?

Buyuknet09.02.2010 - 21:22
Futbolcular beceriksizse teknik direktör ne yapsın?

Futbolcular beceriksizse teknik direktör ne yapsın?     
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Kayserispor karşısında kaybedilen 2 puanın faturasını oyunculara çıkardı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) dev bir spor kompleksi kurmak için dün Lefkoşa'ya giden Başkan Polat, Kayserispor karşısında çok önemli gol pozisyonlarına girmelerine rağmen oyuncuların beceriksizliğinden yakındı.

G.Saray Taraftarlar Derneği Başkanı Akın Aktunç'un daveti üzerine Başkan Adnan Polat ve Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin birtakım incelemelerde bulunmak için KKTC'ye geldi. Başbakan Derviş Eroğlu ve Dışişleri Bakanı Bakanı Hüseyin Özgürgen'le bir araya gelen Polat'ın Gazimagosa ve Girne'de spor komleksi yapmak için arazi aradıkları öğrenildi. Görüşmelerin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Polat, Kayserispor karşısında kaybedilen 2 puanda en büyük hatanın oyuncularda olduğunu ifade ederek, "Frank Rijkaard'ın takımı çalıştırmasından çok memnunuz. Kayserispor karşısında iyi oynayan taraf G.Saray'dı. İyi oynadığımızın en güzel göstergesi girdiğimiz gol pozisyonlarıdır. Eğer bu takım 6 gol pozisyonuna giriyor ve gol atamıyorsa sorunu futbolcuların beceriksizliğinde aramak gerekir." dedi. Galatasaray'ın Aslantepe projesi hakkında da bilgi veren Polat, çalışmaların son sürat sürdüğünü ifade ederek, "Aslantepe Stadı önümüzdeki sezonun ikinci yarısında hazır olacak. Aslantepe'nin devreye girmesiyle rakiplerimize karşı hem ekonomik hem de psikolojik üstünlüğe sahip olacağız. Galatasaray 14 senedir bu stadı bekliyor, bu statla beraber birçok sorunumuzu geride bıracağız." açıklamasını yaptı.

Bu arada G.Saray, oyuncusu Lincoln'ün Brezilya'nın S. E. Palmeiras takımına transferinden 2 milyon 166 bin Euro gelir elde etti. Lincoln'ün gelecekte muhtemel bir transferinde bonservisinin yüzde 50'sinin de G.Saray Futbol AŞ'ye ait olacağı açıklandı.
*
G.Saray yanlış tercih yaptı, golü unutsun

G.Saray, lig ve kupada oynadığı son maçlarında hücumda ciddi sıkıntı yaşarken, gönderilen Nonda, eski takımını daha kötü günlerin beklediğini söyledi. Kongolu futbolcu, Baros ve Kewell gibi sakatlar dururken kendisinin gönderilmesinin ve Jo ile Santos gibi hazır olmayan futbolcuların alınmasının büyük yanlış olduğunu belirtti. Nonda, "G.Saray beni göndermekle yanlış yaptı. Çünkü hazır ve sağlam durumda tek forvet bendim. G.Saray golü unutsun." dedi.

ZAMAN


Linkback: https://www.buyuknet.com/futbolcular-beceriksizse-teknik-direktor-ne-yapsin-t20983.0.html

Etiket:
 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Futbolcular beceriksizse teknik direktör ne yapsın?
Futbolcular beceriksizse teknik direktör ne yapsın?
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2