Kansere Karşı şifalı Bitkiler Meme Kanserini önleyen Bitkiler

KeReM @11.07.2013 - 17:42
Bu paylaşımımda kansere karşı şifalı bitkiler ve meme kanserini önleyen bitkiler hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Sağlık paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Kansere Karşı şifalı Bitkiler Meme Kanserini önleyen Bitkiler ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.
 
 göğüs kanserini önleyen bitkiler karaturp içeriği meme kanserine karşı şifalı bitkiler rahim agzi kanseri icin sifali bitkiler tümöre karşı şifalı bitkiler


 
 Kansere Karşı Koruyan Şifalı Bitkiler
 
 Şifalı Bitkiler
 Şifalı bitkiler, insanlar için faydalı maddeler ihtiva ettiğine inanılan, zaman zaman da ciddi laboratuarlarda araştırmaları yapılarak; kullanımlarında, etken maddelerinin tesirleriyle, belli kullanım kuralları göz önüne alınmak suretiyle, faydalı olan bitkilerdir.
 
 Bu şifalı bitkilerin, binlerce yıldır geleneksel kullanımları neticesi, ülke kültürlerine ya da bölgelere bağlı olarak gelişme göstermesi kaçınılmazdır. Tabiatta bulunan şifalı bitki ile tedavi usullerinden, bilhassa eski medeniyetlerde(Orta Asya, Hindistan, Çin v.b.), doğrudan faydalanma yönüne giden insanlar hep olmuş; bundan sonra da olacaktır.
 Kanserden Koruyan Bitkiler
 Isırgan otu başta olmak üzere, brokoli ve sığırkuyruğu gibi birçok bitki hem vücudu kanserden koruyor hem de kanser tedavisine önemli ölçüde yardımcı oluyor...
 
 Brokoli; kansere karşı koruma sağlarken, ömrü uzatıyor. Fazla miktarda kalsiyum içerdiği için kemik erimesine de birebir. Mineral ve demir eksikliğini gideren brokoli, aynı zamanda bir vitamin deposu.
 
 Brokoliyi fazla tüketenlerde ender olarak bağırsak ve akciğer kanseri görülüyor, kalp dolaşım hastalıklarına da pek fazla rastlanmıyor. Kadınlarda göğüs kanserini önlüyor.
 
 Ayrıca brokolinin diğer bir özelliği de, spinabifida hastalığını (doğuştan belkemiğinde son omurun kapanmamış olması) önlemesi. Brokoli bol miktarda, göğüs kanseri riskini azaltan 'indole' adlı bir madde içeriyor. İndole, göğüs kanserine neden olan östrojen bozukluklarını da engelliyor.
 Cezayir menekşesi
 Enginar, prostat, meme ve rahim ağzı kanserine iyi geliyor. Tıbbi tedavide kullanılan bazı mucize ilaçlar, bitkilerden elde edilen etken maddeler içermektedirler. Bu konuda gösterilebilecek en önemli örnek, kan kanserine (lösemi) karşı kullanılan, vinblastin ve vincristin alkaloitlerini içeren, Madagaskar kökenli Cezayir menekşesi (Vinca rosea) adındaki bitkidir.
 İyileştirici özelliği var
 Şifalı bitkiler temizleyici, güçlendirici ve iyileştirici mekanizmaları destekleyici etkileri sayesinde, bedensel, ruhsal ve duygusal boyutların tümünde değişimlerin gerçekleşebilmesinde çok etkili olabilirler. Tüm beden sistemlerini kapsayan böyle bir tedavide, kan temizleyici ve tümör oluşumunu önleyici bitkiler, en önde gelenlerdir.
 
 - Kiraza rengini veren maddenin; göğüs, bağırsak ve prostat kanserine iyi geldiği öne sürülmektedir.
 
 - Domates, kanser hastalarına önerilir.
 
 - Kara turp, kür halinde yenilince, kansere karşı vücudun direncini artırır. Az yenilince, tembel organları harekete geçirir.
 
 - Lahana, bol miktarda B ve C vitaminleri ile kanser oluşumunu önleyen negatif enzimler içerir. Sabah kahvaltısından evvel içilen 1 bardak lahana suyu, sağlığa yararlıdır.
 
 - Maydanoz, kansere iyi gelir.
 
 - Sarımsak ve pancar, kansere ve kansere yatkın vücutlara fayda sağlar.
 
 - Üzerlik otu çayı, kan pıhtılaşması gibi hallerde çok etkilidir.
 İyi huylu kitleler
 - Uzun süre aynı büyüklükte kalıyor.
 
 - Çapları 1-2 cm'i geçmiyor.
 
 - Kenarları düzenli, hareketli, yumuşak veya orta sertlikte bir özellik taşıyor.
 
 - Ağrıyla birlikte gelişebiliyor.
 Kötü huylu kitleler
 - Hiçbir neden yokken aniden ortaya çıkıyor.
 
 - Çok kısa sürede büyüyor. Bazen 5-10 cm gibi büyük çaplara ulaşabiliyor.
 
 - Büyüdükçe çevre dokuya uzanarak, hareketi azaltıyor, komşu dokuların şeklini ve işlevini bozuyor.
 
 - Sınırları kolayca belirlenebiliyor.
 
 - Kitlede iyileşmeyen, bir yara oluşabiliyor veya kanama görülebiliyor.
 
 - Genellikle ağrısız gelişebiliyor.

Linkback: https://www.buyuknet.com/kansere-karsi-sifali-bitkiler-meme-kanserini-onleyen-bitkiler-t41439.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Kansere Karşı şifalı Bitkiler Meme Kanserini önleyen Bitkiler
Kansere Karşı şifalı Bitkiler Meme Kanserini önleyen Bitkiler
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2