Kapital Manga Cilt 2 Kitap özeti

Buyuknet01.01.2011 - 21:23 |
     Bu ikinci ciltle tamamlanan Kapital Manga, bilimsel sosyalizmin kurucusu Karl Marx'ın başyapıtı Kapital'i manga (Japonlara has çizgi roman) formunda öyküleştiriyor. Kapital'in özü ve temel kavramları, bir peynir fabrikasındaki üretim süreçleri etrafında gelişen çarpıcı bir öyküyle iç içe anlatılıyor ve böylece genellikle göz korkutan bir eser olarak görülen Kapital çok geniş bir okuyucu kitlesinin ilgi odağı haline geliyor.

     Dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan bu çalışmanın özgün basımı Japon yayınevi East Press tarafından gerçekleştirildi. İçeriği ve kurgusu kadar görselliğiyle de öne çıkan eserin yayını dünya çapında büyük yankılar yarattı. Eserin Ekim 2009'da Türkçeye kazandırılan ilk cildi, Japonya'da olduğu gibi Türkiye'de de ilgiyle karşılandı. Kapital Manga'nın ikinci cildinde, Marx'ın ölümünden sonra Kapital'in ikinci ve üçüncü ciltlerini yayına hazırlamış olan Friedrich Engels, anlatıcı olarak çıkar okur karşısına.

Linkback: https://www.buyuknet.com/kapital-manga-cilt-2-kitap-ozeti-t32260.0.html

Etiket:
Kapital Manga Cilt 2 
 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Kapital Manga Cilt 2 Kitap özeti
Kapital Manga Cilt 2 Kitap özeti
(Ortalama: 5 üzerinden 1.7 - 9 Oy)
9
Kapital Manga Cilt 2 Kitap özeti

Kapital Manga Cilt 2 Kitap özeti »     Bu ikinci ciltle tamamlanan Kapital Manga, bilimsel sosyalizmin kurucusu Karl Marx'ın başyapıtı Kapital'i manga (Japonlara has çizgi