Kimse İşten Çıkarılmıyor

Rize’de konuşulan temizlik işleri ve işçileri sorununa Başkan Halil Bakırcı son noktayı koydu. Hiç kimsenin işten çıkarılmadığını belirten Başkan Bakırcı, işçilerin ailelerini uyararak, hiç kimsenin üzülmesini istemiyoruz dedi.

Bakırcı açıklamasında; İşçi arkadaşlarımız sendikacılık oyununa gelmesin, Hiçbir temizlik işçisi işten çıkarılmıyor. Basında çıkan haberler sorulmadan taraflı yapılmış haberlerdir. Kamuoyu bu konuda yanlış bilgilendiriliyor. Kimsenin hakkı kaybolmuyor. Ortada bir iş var ve hiç kimse işten çıkarılmıyor. Bunu taahhüt ediyoruz. Öyle çalışanımız var ki dışarıda 300-400 TL’ye iş bulmazlar. Rize o veya bu şekilde temizlenecektir” dedi.

Halil Bakırcı yaptığı açıklamada yaşanan süreci bir kez daha dile getirdi.

Yıllardır Rize’nin temizlik ihalesini alan Ribelsan şirketi bu yıl az para verdiğinden ihaleyi alamadığını İhaleyi Katı Atık isimli firmanın kazandığını, buna bizlerin müdahalesi söz konusu olmadığını belirten Başkan Bakırcı; “Günlerdir bir şeyler yazılıp çiziliyor, konu sorulmadan aleyhimizde mahkemeler kuruluyor ve kamuoyu yanlış bilgilendiriliyor. Daha önce söyledim tekrar söylüyorum hiç kimse işten çıkarılmıyor, hiç kimsenin hakları elinden alınmıyor, hiç kimse mağdur edilmiyor. Günlerdir bunun savaşını veriliyoruz. İstesek bir çırpıda işlerine son veririz. Biz onların ayrılmaması için direniyoruz. Yanlış karar vermelerini önlemek istiyoruz. Daire müdürlerimi de bilgilendirdim, tanıdıklarınızın aileleriyle görüşün, bunlar sendikacılık kurbanı oluyor. İçlerinde dışarıda 300 – 400 tl’ye iş bulamayacak insanlar var. İşlerinin başına dönsünler” dedi.

İşçilerin haklarını kaybetmeyeceklerini, sadece sendikalı olmayacaklarını belirten Başkan Bakırcı, “bunu da ihaleyi kazanan yeni şirket istiyor. Diğer şekilde Ribelsandan ne alıyorlarsa aynısını alacaklar. Özlük hakları kaybolmayacak, bunun taahhüt’ünü  veriyoruz. Kendilerine defalarca anlattım yetmedi 10’ar kişilik guruplar halinde çağırarak görevlendirdiğim başkan yardımcım anlattı. Hiç kimse işten çıkarılmadı ve çıkarılmak istenmiyor. İşleri hazırdır gidip işlerinde çalışsınlar. Kurban olmasınlar. Çalışmayacaklarsa çok üzülürüm, hiçbir ailenin mağdur olmasını istemiyorum. Mahkeme yolu ile tüm sosyal haklarını alırlar ama sonrasında hazır para bitince sıkıntı çekerler. Buradan sendika yetkililerine de alacakları üç kuruşluk sendika aidatı yüzünden işçileri yanlış bilgilendirip  işlerinden etmesinler diye uyarıyorum” dedi.


Linkback: https://www.buyuknet.com/kimse-isten-cikarilmiyor-t20822.0.html

 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Kimse İşten Çıkarılmıyor
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Kimse İşten Çıkarılmıyor

Kimse İşten Çıkarılmıyor »Rize’de konuşulan temizlik işleri ve işçileri sorununa Başkan Halil Bakırcı son noktayı koydu. Hiç kimsenin işten çıkarılmadığını