Kudret Narı Faydaları

Buyuknet17.12.2010 - 23:21 |
Kudret narı neye iyi gelir kudret narı sındırım sıstemı rahatsızgı ıcın kullanımı nasıldır kudret narı bıtkısının kullanumu kudret narı famılyas

Kudret narı bıtkısı faydaları ve kullanımı

Kudret narı (momordica) : Kabakgiller familyasından, tırmanıcı, ince gövdeli, bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 10-15 cm boyunda şişkin ve iki uçta incelmiş şeklindedir. Üzerinde kabarcıklar vardır. Turuncu – sarı renktedir. Ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır.
Anavatanı Hindistan olan kudret narı bitkisi özellikle gastrit ve ülser gibi mide sorunlarına karşı etkilidir. Kudret narının yaprakları ve meyvesi vitamin ve mineraller bakımından zengin içeriğe sahiptir.

Kudret Narı Faydaları:

-Kudret narı ile sindirim sistemi hastalıklarına doğal destek sağlanabilir.

- Kudret narı mide bağırsak rahatsızlıklarında ilk akla gelen besinlerdendir. Ülser, gastrit, kolit, kabızlık gibi sorunlara karşı kullanılmaktadır. Kırk gün süreyle kür yapılması önerilmektedir.

- Yaraların iyileşmesi için kudret narı iyi bir doğal alternatiftir. Kadınlarda görülen vajina yaraları için zeytinyağında bekletilmiş kudret narı kullanılabilir.

-Egzama ve sedefe iyi gelmesi kudret narı yararları arasındadır. Bu durumlarda merhem olarak kullanılır.

- Kudret narı şeker rahatsızlığına karşı da faydalıdır. Geleneksel Çin Tıbbında kudret narından yapılan ekstrenin şeker hastalığına olumlu etkiler yaptığı yapılan araştırmalarda tespit edilmiştir. Kudret narının içinde bulunan dört maddenin şekeri düzenlediği bu araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

- Enerji metabolizmasını düzenleyen ve şekerin hücre içine girmesini sağlayan enzim olan ...P yi kudret narından elde edilen maddenin aktivite ettiği belirtilmiştir. Kudret narı bu enzimin aktivitesini artırarak şekerin hücre içine girmesini sağlamaktadır. Kudret narının diğer sentetik şeker ilaçlarının neden olduğu yan etkileri içermemesi de önemlidir.

Kudret Narı Nasıl Kullanılır:
- Taze kudret narı meyvesi olgunlaşınca ezilir ve balla karıştırılıp kullanılabilir. Kudret narı bitkisinin kullanılan kısmı meyveleridir. Çekirdekleri zehirli olabileceğinden çekirdeklerinden temizlenerek kullanılması gerekir.

- Kudret narı meyvesi genel olarak balla veya zeytinyağı ile karıştırılarak hazırlanır.

- Kullanıma hazır şekliyle satılan ballı kudret narı macunu ürünlerini doğal ürün satan yerlerden temin edebilirsiniz.

- Kudret narı meyvesi ve zeytinyağıyla hazırlanmış ürünler de yine doğal ürün marketlerinden alınabilir.

-Sabah ve akşam yemek öncesi bir tatlı kaşığı alınır.

-Kudret narı kapsül olarak da satılmaktadır. Günde 2- 3 kez alınabilir.

Linkback: https://www.buyuknet.com/kudret-nari-faydalari-t32079.0.html

Etiket:
Kudret Narı Faydaları 
 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Kudret Narı Faydaları
Kudret Narı Faydaları
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2
Kudret Narı Faydaları

Kudret Narı Faydaları »Kudret narı neye iyi gelir kudret narı sındırım sıstemı rahatsızgı ıcın kullanımı nasıldır kudret narı bıtkısının kullanumu