Marmara'nın Bodrumu Şarköy

Efe_9122.01.2018 - 18:07 |
*


Marmara'nın Bodrumu Şarköy

Şarköy kumsalı, en uzun kumsallar sıralamasında Türkiye’de 1. dünyada ise 12. sıradadır. 60 km uzunluğundaki Şarköy kumsalı, hem lezzetli deniz ürünlerine sahip olması hem de güneşin tadını çıkarabileceğiniz yerleri açısından tatilcilerin uğrak yerleri arasındadır. Şarköy kumsalı 2011 yılında temizliği ve düzeni sayesinde mavi bayrak almaya da hak kazanmıştır.

Bayramlarda başta olmak üzere yaz aylarında da otellerde kalacak yer bulunamamaktadır. Şarköy Marmara'nın Bodrumu olarak görülmekte olup çok güzel bir yerdir. Astım hastalarının burada iyileştiği (orada kaldığı müddetçe) söylenmektedir.

Zeytinyağı ve şarapları ve benzeri eşsiz tadlarla Şarköy bir harikadır!

ŞARKÖYDE BİR GÜN NASIL GEÇER?

Gece yatağınıza yatarsınız ve gecenin verdiği esintiyle hiç sıcaklık duymadan o ferahlılıkla rahatça uyur ve uyku sorunu çekmezsiniz. Sabah Guguk kuşlarının sesleriyle uyanırsınız bu da size huzur motivasyon getirir, bisikletinize binip veya yürüyerek gider fırından ekmeğinizi, bakkaldan gazetenizi alır esnafla ve yoldaki akrabalarınızla selamlaşır kahvaltı etmek üzere eve dönersiniz. Varsa bahçenizde yoksa saksıda yetiştirdiğiniz domates ve biberlerle, köy yumurtasıyla harika ve uygun bir kahvaltı ettikten sonra mayonuzu giyer, havlunuzu omuzunuza atar ve sahile gidip kumsala uzanırsınız. Uzun bir süre güneşlenip dinledikten sonra rüzgar sebebiyle hissetmediğiniz sıcaklıktan dolayı yandığınızı hissedersiniz fakat bu hiçte umrunuzda olmaz, buz gibi denize atlayıp istediğiniz kadar ilerleyebilirsiniz. Denizi temiz,insanları iyidir.

Eve gelip duşunuzu aldıktan sonra saat 4-5 civarı olur, bu saatler denizden geldikten sonra uyku vaktidir. Güzel bir uyku çeker saat 6 gibi uyanırsınız sonrasında akşam yemeği sizi bekler, isterseniz evinizde isterseniz dışarıda bulunan her çeşit lokantada yemek yiyebilirsiniz. Fiyatları gayet uygundur, kimseyi kazıklama politikası yoktur. Yemeğinizi yedikten sonra upuzun olan sahili baştan sona gider gelirsiniz, dondurmacıda oturup bir sigara ve dondurma molası verebilirsiniz, dönüşte acıkırsanız yarım ekmek kokoreç iyi gider.

Sonra çay bahçesinde arkadaşlarınızla buluşup çay içerken okey oynayabilirsiniz. Bu çay bahçeleri gece 1'e bayramlarda 2-3'e kadar doludur. Sokakta yalnız kalmazsınız. Eğer gençseniz gecelere kadar barlarda eğlenebilirsiniz,onlarda yok değil. İsterseniz huzuru arayın, isterseniz eğlenceyi hepsi burada toplanmıştır. Kışları kömür  sebebiyle havası çok kirlidir fakat 2019 yılına kadar tüm şarköye doğalgaz verilmiş olacağından bu sorun kalkmış olacak ve yazın burada vakit geçiren kişiler kışında buraya gelebilecek. Huzurun,eğlencenin ve doğanın adresi şarköye hepinizn gitmesini tavsiye ederim..


Linkback: https://www.buyuknet.com/marmaranin-bodrumu-sarkoy-t46748.0.html

buyuknet.com
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Marmara'nın Bodrumu Şarköy
Marmara'nın Bodrumu Şarköy
(Ortalama: 5 üzerinden 3.3 - 3 Oy)
3