Max Payne Unutulur mu?

                                                         

UNUTULMAZ HİKAYE

Max Payne.. New York şehrinde yaşayan, geçmiş hayatında büyük kırgınlıklara uğratılmış ve ihanetlere uğramış, eşini, çocuğunu ve dostunu kaybetmiş. Eski narkotik şube dedektifi yaşadıkları sonrası tekrar New York polis departmanına cinayet dedektifi olarak transfer olur. Squeaky Cleaning Company(Squeaky Temizlik Şirketi) ile başı derttedir, aynı zamanda onu hata yapmaya sürükleyen Mona Sax'ın peşinden istemsizce gitmektedir. Max Payne karanlık suikastleri araştırmakla görevlendirilmiş bir dedektiftir. Ortağı Winterson Senatör Sebastian Gate cinayetini araştırmakla görevlendirilmiştir. Squeaky Cleaning Company şirketi çalışanları yapılan cinayetleri kanıt kalmayacak şekilde temizlerler. İşlerine burun sokan Max Payne'yi ortadan kaldırma peşindelerdir. Max'in arkadaşı Vladimir Lem'e ait bir depoda karşısına çıkan Mona Sax ise sebebi bilinmediği bir şekilde Max'i öldürmeye çalışanları bulmasında onun yanında olur.

                                             

Mona Sax, Inner Circle kurucularından Alfred Woden tarafından görevlendirilen bir suikastçidir ve Max'i öldürme görevini üstlenmiştir ancak bunu bir türlü yapamaz ve Max'e aşıktır. Max'in arkadaşı Vladimir Lem, Alfred Woden'in eski adamıdır, ancak Woden'in organizasyonunu ele geçirme peşindedir. Max'in her zaman karşısına çıkan Gangsterlar ve Temizlik Şirketi görünümlü silahlı adamlar vardır. Gangsterlar Vinnie Gognitti(Vladimir Lem'in düşmanı) ile çalışmaktadırlar. Max'in bastığı yerlerde Temizlik Şirketi ve Gangsterlar çatışmaktadır ve aynı zamanda iki tarafta Max'e düşmandır ve onu öldürmek isterler. Max, Mona ile birlikte çalışmaktadır Temizlik Şirketi oluşumunda adı geçen Kaufman adlı adamı öldürmek için birlikte bir Hotel'e giderler. Max Kaufmanı öldürür ve asansörden aşağı indiğinde Polisler Max'e silah tutarlar, Max'in ortağı Winterson oradadır ve Mona'yı tutuklamıştır. Max'e ne yapmaya çalıştığını sorar. Mona Sax, Winterson'un davasındaki baş şüphelidir. Olanları öğrenen Polis Şefi Max'e masabaşı bi' görev verir. Max sorguyu izler ve aşağıda Mona'yı kodeste ziyaret eder. Mona, Max'e polis teşkilatında hain olduğunu ve onu öldürmek isteyen birisi olduğunu söyler. İnanmıyorsan Woden ile görüş der. Bu sırada Temizlik Şirketi elemanları polis teşkilatına saldırmıştır. Mona'yı vurmak isterler, Mona yatağın altındadır ve onları atlatıp kaçar. Max ise otoparktan dışarıya çıktığında Vladimir onu karşılar. Max tesadüfleri artık saçma buluyordur.

                                             

Mona ile inşaat bölgesindedirler, Max orada yaralanmıştır ve Mona onu korur. Çıkış yolu bulup buluşurlar bu esnada Valerie Winterson gelir ve silah doğrultur. Mona'nın baş şüpheli olduğunu ve arandığını söyler. Mona Winterson'u tam vuracakken Max vurur, kaçarken Winterson son nefesiyle Max'e ateş eder ve Max uçurumdan düşer. Winterson ölmüştür. Woden ile görüşen Max. Temizlik şirketi elemanlarının Vladimir'e çalıştığını öğrenir. Vladimirin peşine düşer, bu esnada Gognitti tuzağa düşmüştür ve Captain Baseballbat Boy(Gognitti'nin en sevdiği çizgi film) kostümü giymiştir, Vladimir ona bombalı kostüm gönderip tuzağa düşürür. Max onu alır ve Mona'nın bölgesine götürür. Mona yoktur, bölgede Vladimir vardır ve bombayı patlatarır. Max'in karşısına geçer ve Winterson'u öldürdüğü için Max'e "Bunu yapmayı sevmiyorum, ama bana başka bir şans bırakmadın. Bir centilmen her zaman kadınının öcünü alır" diyerek Max'i kafasından yaralar. Max ölmemiştir, Mona onu bulur ve Max kendine geldiğinde Vladimir'in bölgesine giderler. Vladimir orada Woden'i ve Mona'yı vurur. Mona vurulmadan önce Woden ile karşılaşacağı için korkup Max'in kafasına vurmuştur. Woden ölür ve Max vladimiri kıstırıp öldürür. Mona ise en son ölür.

GENEL HATIRLAYIŞ

Nasıl unutulabilir ki? Max'in iç sesi, Bullet Time ile ağır çekim vuruşlarımız. Çizgi roman geçişleri ve realist sahneler.
Mona ile Max'in garip aşkı. Vladimir'in ihaneti ve Gognitti'nin trajikomik ölümü. Tüm bunlar bir oyuncunun hafızasında yer edinmeye yetecek şeyler. Max'in kalın ve karizmatik sesinin bizi gidişlerimizde depresyona sokan ve oyun esnasında daha azimli savaşmamızı sağlayan ve bizi oyunda yaşatan ve benimseten bir Rockstar Games efsanesi.

Değerli oyuncular, Max Payne 1 ve 2 efsanelerini hatırlatmak ve hatırlamak adına bu makaleyi hazırladım. Max Payne 3 için bir yorumum olmadı, ancak ondaki grafik ve sahne geçişleri eskisi kadar efsane değil. Rockstar Games biraz aşırıya kaçırmış zaten oyun çıkalı bayağı oldu. Max Payne 3 yorumlamak için çok geç olsa da, Max Payne 2'yi hatırlamak için halen geç değil!


Karakterler;
Max Payne - Cinayet Dedektifi (Statü : Hayatta )
Mona Sax - Kiralık Suikastçi  (Alfred Woden'e çalışıyor) (Statü : Ölü "Zorluk Derecesine Göre Yaşayabilir" )
Vladimir Lem - Amerikan Rüyası için New York'ta. Vodka üretip satıyor ve bir mafya lideri. (Statü : Ölü
Vincent "Vinnie" Gognitti - Gangsterlerin lideri ve Captain Baseballbat Boy hayranı. (Statü : Ölü )
Alfred Woden - Inner Circle kurucularındandır. (Statü : Ölü )
Jim Bravura - NYPD Polis Şefi (Statü : Ölü)
Temizlikçiler - Vladimir Lem'e çalışan mafya grubu, cinayet kalıntılarını temizlemektedirler. (Statü : Grup yok edildi)
Valerie Winterson - NYPD Cinayet Dedektifi (Statü : Ölü)

Saygılarımla değerli okuyucular.


Linkback: https://www.buyuknet.com/max-payne-unutulur-mu-t46702.0.html

 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Max Payne Unutulur mu?
(Ortalama: 5 üzerinden 5.00 , 6 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Max Payne Unutulur mu?

Max Payne Unutulur mu? »                                                          UNUTULMAZ HİKAYE Max Payne.. New York şehrinde yaşayan,