Medal Of Honor - 2010

Oyun bilgileri
Medal of Honor deyince fazla söze gerek kalmıyor aslında. Özetle, bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az sayıda olan savaş içerikli oyunların arasında (Kaliteli yapımlardan bahsediyorum tabii ki.) önemli bir yerde durduğunu söyleyebilirim. Şu an savaş içerikli oyunları iki isim temsil ediyor: Call of Duty: Modern Warfare 2 ve Battlefield: Bad Company 2. Özellikle Battlefield serisinin son oyunu, -Infinity Ward bünyesinde yaşanan çalkantılardan da destekle- şu an zirveye oturmuş durumda. Aslında şu anki konumuz bu oyunları birbirine çarpıp polemik yaratmak değil ama gözle görünür bir rekabet söz konusu. Üstelik bu rekabete bir süre sonra bir oyun daha eklenecek ve piyasa iyiden iyiye kızışacak. Medal of Honor (MoH), modern savaş fikrini bir de kendi cephesinden gözler önüne serecek ve bu konudaki büyük iddiasını ortaya dökmeye başladı bile.

Savaşın modern yüzü...

Modern savaş fikriyle yeniden doğmaya hazırlanan MoH, bu yılki Game Developers Conference’a etkileyici bir demoyla katıldı. Bu konunun detaylarına gireceğiz birazdan ama öncelikle MoH’un genel olarak nasıl bir oyun olacağını özetlemekte yarar var. Her şeyden önce bu iştah açıcı projenin arkasında EA Los Angeles gibi bir markanın olduğunu söyleyerek temeli sağlama alalım. Üstelik bu proje için sadece bu ekip çalışmıyor. Battlefield: Bad Company 2 ile piyasaya bomba gibi düşen EA DICE, oyunun multiplayer platformu üzerinde çalışıyor. Ancak bu konuyla, yani oyunun multiplayer tarafıyla ilgili herhangi bir bilgi gün ışığına çıkmış değil henüz.

EA Los Angeles, oyunun hikayesiyle ilgili detayları vermemek konusunda hala ısrarlı. Kabaca belirtmek gerekirse, oyunun Afganistan sınırları içerisinde geçeceğini ve ABD ordusunun "Tier 1 Operators" adlı birliğinin savaş tecrübelerini yaşayacağımızı söyleyebilirim. Ayrıca bu özel birlikten önemli isimlerle birebir iletişim halinde olunduğunu ve bu süreçten çıkan detayların da oyuna eklenmekte olduğunu belirtmek lazım. Hikaye boyunca farklı isimlerdeki Tier 1 askerleriyle oynayacağız ama senaryonun temeli tek bir karakter üzerinden ilerleyecek. Bu süreç zarfında operasyon liderlerinden sürekli direktifler gelecek ve muhtemelen bu liderler gerçek şahıslardan oluşacak. Tabii ki operasyonlarda tek başımıza değil, bir ekiple beraber yol alacağız.

Gelelim MoH’un GDC 10’da boy gösteren demosuna... Oyunun senaryo modunda yer alacak olan bir görev senaryosunu konu alıyordu demomuz. Tier 1 askerleri, Afganistan’ın dağlık bir arazisine yayılmış vaziyetteler, görevleriyse bir uçaksavarı yok etmek. Takım, yoluna gizlenerek ve sürünerek devam ederken ekipten biri, iki Afgan askerini fark ederek diğerlerini uyarıyor. Tam bu esnada ilginç bir detay çıkıyor ortaya. Normalde bu iki düşman askerinin ikisini birden sizin indirmeniz beklenir. Burada ise oyunun tek kişilik modundaki takım oyununun ne derece işe yarar olabileceğinin küçük bir örnek sahnesi sergileniyor. Askerlerden birisine siz ateş açıyorsunuz ve diğerini takımınız anında yere indiriyor.
Bu kolay başlangıcı zorlanmadan ve sükuneti bozmadan atlatan ekip, yoluna devam ediyor. Ancak bu sefer karşılarına daha kalabalık bir düşman grubu çıkıyor. Neyse ki bu zavallılar, yaktıkları ateşin başına üşüşmüşler ve ecellerinin kapıya dayandığının farkında değiller. Yine sessizliği bozmamak adına alana yayılarak ateşin etrafına tünemiş düşman askerlerinin çevresine daire şeklinde yerleşiyor Tier 1 askerleri. Herkes uygun pozisyonu aldıktan sonra silahlar patlıyor ve iki saniye sonra bu aşama da ortalığı ayağa kaldırmadan tamamlanmış oluyor.

Bütün bu sessizliğin ardından büyük bir gürültü kopuyor ve anlıyorsunuz ki yakınlarda bir yerlerde yoğun bir çatışma var. Olay yerine vardığınızda Afgan askerlerini kurşun yağmuruna tutan bir uçağı ve bu uçağı düşürmeye çalışan bir uçaksavarı fark ediyorsunuz. Göreviniz bu uçaksavarı yok etmek tabii ki. Tam bu esnada o bilindik çatışma sahneleri başlıyor. Siperlerin arkasına saklan, takımınla birlikte hareket et ve teker teker düşman askerlerini temizle...

https://www.buyuknet.com/oyun-incelemeleri/medal-of-honor-2010

Linkback: https://www.buyuknet.com/medal-of-honor-2010-t31655.0.html

Minimum sistem gereksinimleri;
İşletim Sistemi: XP SP1, SP3 / Vista
İşlemci: Intel Core 2 Duo 1,4 GHz / Athlon 64 X2 1.8 GHz
RAM: 1 GB RAM
HDD: 20 GB boş sabit disk alanı
Ekran Kartı: 128 MB GeForce 6600/Radeon X850
DirectX 9.0c

Önerilen sistem gereksinimleri;
İşletim Sistemi: XP SP1, SP3 / Vista
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz / Phenom II X3 720 2.8 GHz
RAM: 2 GB RAM
HDD: 20 GB boş sabit disk alanı
Ekran Kartı: 512 MB 8800 GTS / Radeon HD 3850
DirectX 10


 
Etiket:
Medal Of Honor - 2010  medal of honor indirr  medal of honor full indir  full indir  tek link full medal of honor  medal of honor sistem gereksinimleri 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Medal Of Honor - 2010
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 3 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Medal Of Honor - 2010

Medal Of Honor - 2010 » Oyun bilgileri Medal of Honor deyince fazla söze gerek kalmıyor aslında. Özetle, bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az sayıda