Megadeth< Biyografi

Megadeth...Onlar bir döneme damgasını vurmuş bir heavy metal topluluğu...Türkiye’de ve Dünya’da milyonlarca fan kitlesini peşinden sürüklemiş ve dağılma kararlarıyla son yıllarda yaprak dökümü yaşayan Rock dünyasından bir yıldız daha kaymıştır."

1983 yılı Nisanında Dave Mustaine ile James Hetfield arasındaki yumruklaşma Heavy Metal tarihinin dönüm noktalarından biri olacaktır.METALLICA’nın ilk kadrosunda yeralan Dave,James ile düştüğü anlaşmazlık sonucu bir hafta içinde METALLICA’dan ayrılır.Ardından Kirk Hammet EXODUS’tan ayrılarak Dave’in yerine gelir.
Ve Dave bass gitarist David Ellefson ile birlikte gitarist Kerry King ve baterist Lee Rash’ı da alarak MEGADETH’i kurdu.Kerry King turne boyunca MEGADETH ile birlikte çaldı daha sonra SLAYER’a geri döndü.Lee Rash’ın yerine Gar Samuelson geldi.Kerry King’in boşluğunu dolduran isim ise Chris Poland oldu.
1984 Kasımında MEGADETH Combat Records ile anlaşma yaptı ve Mayıs 1985 te ilk albümleri ‘Killing is my business...and business is good’isimli albümünü çıkardı.
1986 da METALLICA basçısı ve Dave’in yakın arkadaşı Cliff Burton turnede bir otobüs kazasında öldü.Kasım ayında MEGADETH ‘Peace Sells... but Who’s Buying?’albümü çıktı.OVERKILL MEGADETH’in ‘Wake up Dead’ turnesinin açılışını yaptı.Bu turnede Chris Poland ve Gar Samuelson Hawaii’deki son konserden sonra gruptan atıldı. Chuck Behler baterist olarak MEGADETH’e katıldı.Bu arada MALICE’ten Jay Reynolds Chris’in yerine uygun biri bulunana kadar(Jeff Young)MEGADETH’e yardımcı oldu.
1988 Mart ayında ‘So far,so good...So what?’albümü fanların beğenisine sunuldu.Ve MEGADETH ‘Decline of Western Civilization 2:The Metal Years kitabında yer aldı.Ağustos ayında MEGADETH,KISS ve IRON MAIDEN ile birlikte Castle Donnington’u çaldı ve ‘Monsters of Rock’ turnesinin açılışını yaptı.
Ve Chuck ve Jeff için MEGADETH macerası sona erdi,gruptan atıldılar.Bunun üzerine Nick Menza baterist olarak gruba katıldı.
1990 Şubat ayında Marty Freidman lead gitarist olarak MEGADETH’a katıldı ve Ekimde MEGADETH’in ‘Rust in Peace’ albümü çıktı.
Nisan 1991 de ise Dave Mustaine,Pamela Anne Casselberry ile evlendi.Hemen akabinde ‘Rusted Piece’ videosu çıktı.Temmuzda MEGADETH’in ‘Go To Hell’ parçası ‘Bill and Ted’s Bogus Journey’ soundtrack albümünde yeraldı.
1992 Mayıs ta ise MEGADETH’in ‘Breakpoint’ adlı şarkısı ‘Super Mario Bros.’ Soundtrack albümünde yeraldı.Temmuz da MEGADETH ‘Countdown to Extinction’ albümünü yayınladı.Kasımda ‘Exposure of a Dream’ videosu çıktı.Ve Dave’in oğlu Justis(yerinde olmak için neler vermezdim...) dünyaya geldi.
· 1993 yılı ise MEGADETH için yine bir turneler yılı oldu.Dave DIAMOND HEAD’in ‘Death and Progress’te ziyaretçi katılımcı olarak bulundu.

MEGADETH,DIAMOND HEAD VE METALLICA ile Milton Keynes Bowl’da sahne aldı. MEGADETH,IRON MAIDEN’in Avrupa turnesinde birkaç gün bulundu.AEROSMITH ‘Get a Grip’isimli Amerika turnesinden MEGADETH’i kovdu yerine JACKYL geldi.PANTERA, MEGADETH’in ‘Countdown to Extinction’ turnesinin açılışını yaptı.Haziranda MEGADETH’in ‘Angry Again’ adlı şarkısı ‘Last Action Hero’ soundtrack albümünde yeraldı.Kasımda ’99 Ways to Die’ parçası ‘The Beavis and Butthead Experience soundtrack albümünde yer aldı.
Halloween tatilinde, MEGADETH Youthanasia albümünü çıkardı ve MTV'nin "Night of the Living Megadeth" programında çaldı.Ekim ayında MEGADETH ‘Nativity in Black:A Tribute to Black Sabbath’ albümü için Paranoid şarkısını coverladı.
1995 Mart ayında ‘Hidden Treasures’ adlı derleme albümü Avrupa’da yayınlandı.Mayıs’ta ‘Evolver:The making of Youthanasia’ videosu çıktı.Temmuz’da ‘Hidden Treasures’ Amerika ve Japonya’da yayınlandı.
1996 da David Ellefson’un oğlu Roman Alexander doğdu.
1997 Haziran ayında MEGADETH ‘Cryptic Writings’ albümünü çıkardı.MEGADETH’in ‘Almost Honest’ remixi Mortal Kombat Annihilation soundtrack albümünde yer aldı.
28 Ocak 1998 ta Dave’in kızı Electra doğdu.MEGADETH ‘Ozzfest ’98’ de sahne aldı.Temmuzda Nick Menza ile yollarını ayırdılar.Jimmy De Grasso hemen ardından MEGADETH’e katıldı.23 Ekim’de David Ellefson’un kızı Athena doğdu.
Ve 1999 MEGADETH’e altın plak ödülünü getirdi.31 Ağustosta ‘Risk’ albümü yayınlandı bir ay sonra ise MEGADETH altın plak aldı.
SAVATAGE’tan Al Pitrelli 2000 yılına MEGADETH’te merhaba dedi.Pitrelli’nin katılımıyla grup 10.albüm için çalışmalara başladı.MEGADETH Capitol Recodrs ile iş ilişkilerini bitirdi.Sanctuary Records ile anlaştı.’Kil the King’ Rock Radio’da 1 numarada giriş yapan en iyi şarkı seçildi.MEGADETH ‘Capitol Punishment:The Megadeth Years’ albümünü çıkardı.Daha sonra Los Angeles’taki stüdyolarına yeni albüm çalışmalarını tamamlamak için geri döndüler.
MEGADETH milenyumu Anchorage, Alaska'da New Years Eve şovuyla kapattı.

14 Mayıs 2001 de ise 11. albüm olan ‘The World Needs A Hero’ yayınlandı.Ayrıca grubun canlı performansından oluşan ‘Rude Awaking’ albümü yayınlandı.(Bu grubun tek canlı kaydıdır)
Ve nihayet MEGADETH Türkiye’de...2 Temmuzda David Ellefson,Jimmy De Grasso ve Al Pitrelli Türkiye’ye geldiler ve bir basın toplantısı düzenlediler.3 Temmuz’da Dave Mustaine Türkiyeye geldi ve akşamüzeriMEGADETH’İN Türkiye konseri gerçekleşti.
3 Nisan 2002’de Dave’in sol elinden ciddi şekilde sakatlandığı açıklandı ve 20 yıllık kariyerinden sonra MEGADETH dağıldı!L
Ve Temmuzda MEGADETH toparlanma yoluna girdi gruba eski lead gitarist Marty Freidman yeniden dahil oldu MEGADETH efsanesi şu an vokalistini arıyor.Ne Dave’siz MEGADETH o eski heavy metal büyüsünü yakalayabilecek mi?...


Linkback: https://www.buyuknet.com/megadeth-biyografi-t2281.0.html

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
"Site tanıtımı yasaktır. Sitesinin tanıtımını yapanlar moderator onayından geçmeden direkt silinecektir."
Site tanıtımı ile ilgili bilgi almak isteyenler iletişimden bize ulaşabilirler.

Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Türkiyenin Başkenti Neresidir? Küçük Harflerle yazın. ( ankara ):


Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Megadeth< Biyografi
Megadeth< Biyografi
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2