Mutlaka okumanız gereken 3 kitap

      Bir ülkenin kitap okuma oranı ne kadar yüksekse o ülkenin gelişmişlik oranı da o kadar yüksek diyebiliriz. Bu yüzden kitap okuma alışkanlığının küçük yaşlardan beri edinilmesi gereken bir konudur. Ayrıca düzenli bir biçimde kitap okuyan insanlar için kitabın faydaları saymakla bitmez. Özellikle yapılan araştırmalar gösteriyor ki kitap okumak stresi azaltmada ve beyin fonksiyonlarını geliştirmede en iyi yöntemdir. Evde, otobüste, metroda, kısacası vakit bulabildiğiniz her noktada kitap okuyarak hem boş vaktinizi değerlendirmiş olur hem de kendinizi geliştirerek her yönden bilgi sahibi olmuş olursunuz.
Yapılan bilimsel araştırmalar kitap okumanın beyindeki nöron bağlantıları oluşturduğunu gösteriyor. Bu da daha zeki olacağınız anlamına geliyor. Kitap okumanın diğer bir faydası empati duygunuzun güçleniyor olması. Kitaptaki karakterlerle kendinizi özleştirdiğinizde empati yeteneğinizin güçlendiğini göreceksiniz. Diğer bir araştırmaya göre kişisel gelişim türündeki kitaplar, depresyondaki insanlar için oldukça faydalıdır. Ayrıca kitap okuyarak farkındalık seviyeniz artacak ve yaşadığınız zorluklarla daha kolay başa çıkabileceksiniz.

      Chicago Rush Üniversitesi’nin araştırmalarına göre kitap okumak hafızayı güçlendiren bir eylemdir. Araştırma sonucunda okumanın insan beynindeki aktiviteleri güçlendirdiği kanıtlanıyor. Ayrıca kitap okuyan insanlar diğer insanlara göre daha sosyallerdir. Kitap okuyanların diğer insanlarla daha iyi iletişim kurabildiği görülmüştür. Çünkü kitap okumak bir insanı açık fikirli ve arkadaş canlısı yapar. Kitap okumak sayesinde daha iyi yazabilir ve daha çok dinleyebilirsiniz. İyi bir dinleme sayesinde iyi kitap önerilerine sahip olabilirsiniz. Okumanız gereken kitap önerilerinden bir tanesi de Küçük Kara Balık'tır. Okuduktan sonra filmini izlemeyi de unutmayın deriz.

      Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri de Çavdar Tarlasında Çocuklar'dır. Amerika’daki “En İyi 100 Giriş Cümlesi” ve “En İyi 1001 Kapanış Cümlesi” listelerinde birinci sırada yer alan bu kitap, yaşamı sorgulamanıza neden olacak.
Türk Edebiyatı için önemli bir yere sahip olan İnce Memed'i henüz okumadıysanız çok şey kaybetmişsinizdir. Yaşar Kemal’in birçok eseri gibi İnce Memed de mutlaka okunması gerekenler listenizde yer alması gereken kitaplardandır. Eğer bu ülkeyi çok seviyor ve kitap okumaya bayılıyorsanız, bu kitabı okumanın şart olduğunu söyleyebiliriz.


Linkback: https://www.buyuknet.com/mutlaka-okumaniz-gereken-3-kitap-t46352.0.html

 
Etiket:
okunması gerekenk kitap  en iyi 3 kitap 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Mutlaka okumanız gereken 3 kitap
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Mutlaka okumanız gereken 3 kitap

Mutlaka okumanız gereken 3 kitap »      Bir ülkenin kitap okuma oranı ne kadar yüksekse o ülkenin gelişmişlik oranı da o kadar yüksek diyebiliriz. Bu yüzden kitap okuma