ÖSYM, KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavında değişiklik yaptı.

Buyuknet03.11.2010 - 19:19
ÖSYM, KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavında değişiklik yaptı. Sınavda 150 soru yerine 120 soru sorulacak ve sınav süresi 120 dakika olacak.

ÖSYM’nin yaptığı yazılı açıklamaya göre yapılacak KPSS’nin süresi ve soru sayısı kısaltıldı. Daha önce 150 soru sorulurken sınavda 120 soru sorulacak. ÖSYM, değişikliğin gerekçesini ise şöyle açıkladı:

"Sınav tarihinde, özellikle doğu illerimizde, havanın daha erken saatlerde kararması ve bir elektrik kesintisi durumunda adayların mağdur olmaması amacıyla, Devlet Personel Başkanlığının da görüşü alınarak sınav süresi sabah (ortaöğretim) ve öğleden sonra (önlisans) oturumları için 2 saat ve testlerin kapsamları aynı kalmak üzere, her iki oturumda da sorulacak soru sayısı 120 olarak yeniden belirlenmiştir."

SINAV GİRİŞ BELGESİ GÖNDERİLEMEYECEK

Açıklamaya göre, 2010-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Önlisans) için başvuru yapmış adayların sınava girecekleri sınav merkezlerine atamaları yapılmış ve sınav tarihi olarak 26 Eylül 2010 tarihini gösteren Sınava Giriş ve Kimlik Belgelerinin adaylara postalandı. 28 Kasım 2010'da gerçekleştirilecek sınav için adayların sınav yeri ataması yeniden yapılmayacak ve yeni bir Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi gönderilmeyecek. Adaylar 28 Kasım 2010 tarihinde gerçekleştirilecek sınava, daha önce adreslerine gönderilen sınav tarihi olarak 26 Eylül 2010 gösteren Sınava Giriş ve Kimlik Belgeleri ile girecekler.

“ESKİ UYARILAR GEÇERLİLİĞİNİ YİTİRDİ”

Adaylara gönderilen sınava giriş ve kimlik belgelerinin arka yüzündeki uyarı bilgilerinin alınan güvenlik tedbirleri nedeniyle geçerliğini yitirdiği belirtilen açıklamada sınav güvenliği için uyarılarda bulunuldu.

KPSS’ye girecek adayların uyması gereken kurallar şöyle belirtildi:

“ÖSYM tarafından bütün adaylar için kalem, silgi, şekerleme ve peçete temin edileceğinden adayların sınava kalem, silgi, kalemtıraş, yiyecek içecek, kol ya da cep saati getirmemeleri gerekmektedir. Adaylar sınava sadece, Sınava Giriş ve Kimlik Belgelerinin aslını, özel kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı veya pasaport) ve bir vesikalık fotoğraflarını getireceklerdir. Sınav güvenliği açısından adayların sınava gelirken bu belgelerinin dışında herhangi bir eşyayı sınav binalarına getirmemeleri önemle hatırlatılır. Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacaktır. Sınav güvenliği ile ilgili bütün ÖSYM duyuruları bu sınavda da geçerli olacaktır. Güvenlik tedbirleri kapsamında yada her türlü diğer nedenlerle ÖSYM’ye iletilecek sağlık raporları için son başvuru tarihi 24 Kasım 2010 Çarşamba günü mesai bitimine kadardır. Bu tarihten sonra ÖSYM’ye erişecek raporlar değerlendirmeye alınmayacaktır."

Sınava giriş ve kimlik belgesi eline geçmeyen veya kaybeden adaylar sınavın yapılacağı hafta içerisinde ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ile ÖSYM Bürolarından belgelerini ücretsiz olarak yeniden edinebilecekler.
kaynak


Linkback: https://www.buyuknet.com/osym-kpss-ortaogretimonlisans-sinavinda-degisiklik-yapti-t31705.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
ÖSYM, KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavında değişiklik yaptı.
ÖSYM, KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavında değişiklik yaptı.
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2