Renklerin Uyumu Nasıl Olur

Bu kravat yakışır mı? Bu pantolonlarla ne renk gömlek gider? Bu kafa karıştıran, renkli sorular her erkeği her yerde zor durumda bırakır. Renk uyumu nasıl çözülür?

Beyler, giyinme sanatını ustalıkla gerçekleştirmek için, renk birleştirmenin temellerini öğrenmiş kişiler olmamız gerekiyor. Ve renkleri bir araya getirmeyi öğrenmek de düşündüğünüz kadar zor değil. Renkleri ve renk tekerini iyice anlamak zaman alan bir derstir fakat neyse ki renkleri birleştirmeyi öğrenmenin daha kolay ve daha temel bir yolu var. Sayısız, çok daha karmaşık kurallar varken, işte size renk birleştirme üzerine kullanımı kolay beş adet kural.

1-Beyaz gömlek her şeyle giyilir

Her şey yanlış gidiyorsa beyaz bayrak kaldır. Beyaz bir gömlek kesinlikle sahip olduğunuz her şey ile giyilebilir. Özellikle de neyle giyeceğinizi bilemediğiniz o benzersiz renkliler ile. Beyaz gömleği desenli, parlak bir kravat ile veya pastel renkli V yaka bir süveterin içine giyin; her iki şekilde de şık ve mükemmel bir şekilde bütünleşmiş olarak görünürsünüz. Klasik, üzerinize iyi oturan beyaz bir gömlek ölümsüzdür, altın değerindedir ve sizi modanın ön saflarında tutacaktır.

2-Gri açık renkler ile bütünleşir

Renklerle her türlü tecrübeyi gri üzerinde deneyebilirsiniz. Canlı renkleri matlaştırmakta harikadır. Gri neredeyse her renkle kullanılabilir. Bu yüzden, eğer insanların görüşlerini almak veya aşırıya kaçmadan birkaç renk çeşidi eklemek istiyorsanız daha açık, keskin renklerin çarpıcılığından yararlanmak istiyorsanız
gri bir şeyler (pantolonlar, süveterler, ceketler) kullanın. Çünkü grinin kendisi akıllı, hoş, klasik ve şık olan sofistike bir renktir.

3-Renkli pantolonlar giymeyin

Kim olursanız olun, renkli pantolon giyme ısrarına karşı koyun. Pantolonlar (bol pantolonlar, çinolar, kot pantolonlar, vs.) gardırobunuzun renk karıştırmaya direneceğiniz bir kısmıdır. Gerçekten renkli pantolonlar palyaço gibidir ve iğrençtir; pantolonlarınız hiçbir zaman bir gömlekten veya bir kravattan daha ilgi çekici olmamalıdır. Pantolonlar her giysinin temelini oluşturduğu için, her zaman daha sönük, zarif ve şık gözükmelidir: sadece kot pantolonlar ve doğal renkli bol pantolonlar.

4-Farklı renkleri aynı oranda giyin

En iyi sonuçlar için, bir giysideki tüm renklerin oranları birbirine uyumlu olmalıdır. Temel renk konsepti olarak, "oran" her renkteki açıklar ile koyuların derecesini temsil eder. Kullandığınız renklerin siyah beyaz bir fotoğrafta nasıl görüneceğini hayal etmek size yardımcı olabilir; benzer gri tonları olan renkler birleştirebileceğiniz renklerdir. Hepsinden daha belirgin olarak, açık renkleri açıklarla, pastelleri pastellerle eşleştirebilirsiniz.

5-Tamamlayıcı renkleri kullanın

Tamamlayıcı renkleri kullanarak sayısız eşleme yapabilirsiniz. Renk tekerinde direkt olarak birbirine karşı gelen renkler tamamlayıcı renkler olarak tanımlanır: kırmızı ve yeşil, sarı ve mor, mavi ve turuncu. Tamamlayıcı renkleri birleştirmek kendine güvenen, bilgili, giyimine özen gösteren birinin göstergesidir ve bunu yapmak yaratıcı, renkçe zengin bir palet yaratır. Zevkli olun ve modern, sofistike bir görünüş için şık turuncu bir kravat ile mavi ekoseli bir gömlek giyin.

Renkler üzerine yoğun program

Renkleri bir araya getirmek zorlu bir iş olabilir. Fakat temel bazda olsa dahi, bunu yapmayı öğrenmemiz gerektiği de bir gerçektir. Bu yüzden yukarıdaki beş basit adım başlamanız için gerekli genel kuralların beş parmağını oluşturur. Devam edin ve bir deneyin; kendinize ve etrafınızdaki dünyaya daha şık ve renk ustası bir stil için renkleri birleştirmeyi ve şık giymeyi bilen bir olduğunuzu ispat edin

Hangi Renk Hangi Renkle Uyumludur, Giyimde Renk Uyumu Nasıl olmalıdır, Hangi Renk Takim Elbiseye Hangi Renk Kravat Takılır, Renklerin Uyumu Nasıl olur, Beyaz Gömlek Neyle Giyilir, gri renk kıyafet hangi renkle uyumludur,

Linkback: https://www.buyuknet.com/renklerin-uyumu-nasil-olur-t44166.0.html

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
"Site tanıtımı yasaktır. Sitesinin tanıtımını yapanlar moderator onayından geçmeden direkt silinecektir."
Site tanıtımı ile ilgili bilgi almak isteyenler iletişimden bize ulaşabilirler.

Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Türkiyenin Başkenti Neresidir? Küçük Harflerle yazın. ( ankara ):


Etiket:
Hangi Renk Hangi Renkle Uyumludur  Giyimde Renk Uyumu Nasıl olmalıdır 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Renklerin Uyumu Nasıl Olur
Renklerin Uyumu Nasıl Olur
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2