Sam2 Broadcaster || Artık Sizde Radyo Yayını Yapabileceksiniz

Sam2 Broadcaster || Artık Sizde Radyo Yayını Yapabileceksiniz


Öncelikle Hepinize Merhabalar, Anlatacağım Bu Program İle Artık Sizde Bir Profesyonel Gibi Radyo Yayını Yapabileceksiniz. Aşağıda Yaptığım Bu Anlatımla Programı Kolayca Kullanabilecek Ve Gerekli Birimleri Kolayca Öğreneceksiniz. Programın Kullanımına Geçecek Olursak;


Aşağıda Görmüş Olduğunuz Resimde Programımız Açık Bir Şekilde Duruyor, İşimize Yarayan Bazı Birimler Açık KonumdaProgramın Açılış Sayfasını Koyduk, Gelelim Tuşlarını Tanımaya, İşlevlerini Öğrenmeye. || NOT: Burada Bazı Seçenekler Tam Olarak İşimize Yaramayacak. Bize Daha Çok Lazım Olan, Sürekli Elimizin Gideceği Birimleri, Tuşları Vede Görevlerini Anlatacam. Bu Tuşlara Vede Görevlerine Bakacak Olursak;


MUTE: Bu Tuş Programda Sesi Kesmeye Yarar. Siz Sesi Duymazsınız Ama Yayına Ses Gider
AUTO DJ: Bu Secenekde Kaldığınızda Bir Şarkıdan Diğer Bir Şarkıya Otomatik Geçiş Yapar , Tavsiyem Programı Bu Modda Yürütmeniz.
MANUEL DJ: Bu Seçenekde Kaldığınızda Şarki Bitince Program Bir Diğer Şarkıya Geçmeyip Sizi Bekleyecektir. Programda Bu Seçenekte İseniz Şarkıları Elle Yönetmeniz Gerekmektedir.

Dediğim Gibi Bu Programda Seçenek Olarak AUTO DJ Seçeneğini Kullanmanızı Tavsiye Ederim. Desktop A Menüsünde Deck A'a Koyduğunuz Şarkı Bitince Otomatik Olarak Deck B'deki Şarkıya Geçecektir, Buda Sizin Kolay Yayın Yapmanızı Sağlayacak Olup Şarkının Bitmesini Beklemeyip Yerleştirmesinide Yapmamış Olacaksınız. Sizin Açınızdan Rahat Bir Yayın Olacaktır.

Evet Şimdi DECK A Seçeneğinin Anlatımına Geldik, Burada Bulunan Simgeleri Tanıyacaz. Aşağıda Bulunan Resmen Bakacak Olursak; PLAY: Bu Butona Bastığınız Zaman Program Şarkıyı Çalmaya Başlar
 PAUSE: Şarkıyı Olduğu Yerde Durdurur.
 STOP: Şarkıyı Tamamen Durdurur.
 LOAD NEXT TRACK: Bir Sonraki Şarkıya Geçiş Yapar.
 CUE: Şarkıyı Başa Alır.
 EJECK: Şarkıyı DECK A'dan Çıkarır
 FADE NEXT TO SONG: Şarkıyı Sona Doğru Yumuşakça Getirir.
 EQ: Bu Buton İle İlgili İşlem Yapmıyoruz.


Burada Sizin Kullanacağınız Genel Tuşları Tanıtmaya Çalıştım. DECK B'deki Butonlarda Aynı Şekilde Yukarıda Anlattığım Butonları Kullanacaksınız, Görevleri İşlevi Açıklamaları Aynı Yöndedir.


PLAYLİST


Evet Gelelim Playliste. Playlist'e Musiclerinizi Yerleştirmek İçin Playlist Yazısına Sağ Tıklayıp NEW Seçeneğine Basıyoruz. Bu Açılan Yeni Dosyaya Vermek İstediğiniz Adı Yazıyorsunuz. Daha Sonra O Klasöre Tıkladığınızda Pencerede +'nın Yanında Bulunan Add Directory CTRL + D'den Bilgisayarımızda Bulunan MP3 Listemizi Playlist'te Hazırladığımız Yeni MP3 Listemize OK Diyerek Ekliyoruz.


ŞARKILARI DECK A ve DECK B ye YERLEŞTİRMEYukarıda Görüldügü Üzere Şarkı Üzerinde Mouse'nin Sol Kısmına Basılı Tutup Sol Tarafta Görülen Şarkı Çalma Bandına Sürüklüyor Ve Birakıyoruz.


Playlistin Hemen Alt Kısmında Bulunan Alanda Görülen Büyüteç Şeklindeki Simgeye ( Search Simgesi ) Tıkladığımızda İse Aradığımız Şarkı Yada Şarkıcı Adını Girdiğimizde Bize Liste Halinde Sunacaktır. Yukarıdaki Resimde Çıkan Sonuçları görüyorsunuz.


VOİCE FX


Yukardaki Ekran Görüntüsüne Bakacak Olursak Yapacağınız Ayarlamalar Üstteki Gibi Olmalıdır. Mixer Setting'e Tıklıyoruz. Açılan Sayfada Gördüğünüz Üzere Gerekli Ayarlamaları Yapıyoruz. Eğer Yayında Mikrofon Kullanacaksanız Burada MİC Seçili Olarak Bırakıyor Ve OK Diyerek Çıkışımızı Yapıyoruz. Eğer Yayın Sırasında Konuşacak Bir Duyuru Yapacak Olursaniz Mic OFF'a Tıklayıp ON Konumuna Getirdğimiz Zaman Konuşmaya Hazır Hale Geliyor.

Eğer Yapacağınız Konuşma Kısa İse " Press To Talk" Butonuna Basılı Tutuyoruz. Konuşmamız Bittiğinde İse Elimizi O Butondan Çekşyoruz. Calan Müzik size Konuşma Esnasında Arka Fon Müziği Yapıyor Olacak. Eğerki Konuşmanız Uzun Süreli İse " Lock Talk " Butonuna 1 Defa Basmanız Yeterli Olacaktır. Konuşma Bittikten Sonra Mic OFF Yapmayı Unutmuyoruz, Aksi Taktirde Yayına Sesleriniz Karışabilir.


SOUND FX


STATİSTİK RELAYS GRAPH


Bu Pencere Bize Statistic Relay Penceresine Eklediğimiz Radyo Yayınlarının Kaç Kişi Tarafından Dinlendiğini Ve Aynı Zamanda En Çok Dinleyicisinin Kaç Kişi Olduğunu Bize Gösterir.


DESKTOP BBu Bölümde Size Program İle Yayına Bağlanmayı Anlatacağım. Yukarıdaki Ekran Görüntüsü aynen Kalacak Biçimde Yapacaklarımıza Ve İşimize Yarayacak Olanlara Gelin Hep Birlikte Bakalım...


STATİSTİK RELAYS


Statistic Relay Penceresinde + Tuşuna Basıyoruz, Gördüğünüz Gibi Yeni Pencere Çıktı. O Kısımda Shoutcast Statistik Relay Yazan Yere Click Atıyor Ve OK Butonuna Basıyoruz

OK Tuşuna Bastıktan Sonra Yukarıda Görmüş Olduğunuz Üzere Bir Ekran Çıkacak. Bu Kısımda HOST Yazan Yere Radyo'nuzun İP Numarasını, PORT Yazan Yere Port Numarasını Ve Password Yazan Yere İse Şifrenizi Yazıyorsunuz. OK Butonuna Bastıktan Sonra Ayarlar Pencere İçine Kaydedilmiş Oluyor.


ENCODERS

Encoders Bölümüne Geldi Sıra. Bu Bölümde Üst Kısımda Bulunan + Tuşuna Basıyoruz, MP3 Kutucuğunu İşaretkiyor Ve OK Butonuna Basıyoruz. Sonra Karşımıza Aşağıdaki Ekran Görüntüsü Gibi Bir Pencere Gelecek.


Gelelim Ayarlarını Yapılandırmaya. Yayına Bağlanmamıza Son 1 Aşama Kaldı. Ayarlarını Yapılandıracak Olursak, Format Ayarını Baglantınızın Hızına Göre 24 Kb/s İle 64 Kb/s Arasında Ayarlanmalıdır. Bu Menüdeki İşimiz bittiğine Göre Diğer Bir Seçenek Olan Server Details Menüsüne Bakalım..Yine aynı Şekilde Radyonuzun IP Numarasını, PORT'unuzu, ŞİFRE'nizi Giriyorsunuz. Yukarıda Shoutcast Seçeneği Tıklı Bir Biçimde Kalıyor. Hemen Sağ Kısımda Bulunan Station Details Kısmına Bakacak Olursak Radyonuzu İsimlendirebiliyor , Hoş Yazı İle Süsleyebiliyorsunuz.

YAYINA BAĞLANMA

Gelelim Yayına Bağlanmaya. Tüm Bu Anlatımını Yapmış Olduğum Ayarları Eğer Doğru Biçimde Yaptıysanız Yayına Bağlanmamanız İçin Hiçbir Engel Kalmamıştır.


Encoders Penceresine Yerleşen Radyo Kayıdınızın Üzerine Sağ Tıklayıp Start Dediğinizde Yayına Girmiş Yani Bağlanmış Olursunuz. Yukarıdaki Ekran Görüntüsüne Baktığınız Zaman Radyo Yayını Şuanda Aktif Halde. Stop ' a Basarsaniz Yayından Çıkmış Olursunuz, Yani Yayın Kesilmiş Olur.

Böylece Programımızın Anlatımında Sona Ulaştık. Elimden Geldiğince Baştan Sona Kadar Radyo Yayını İçin Yapılması Gerekenleri, Kurulma Aşamasından, Bağlanma Aşamalarına Kadar Elimden Geldiğince Anlattım Ve Resimler İle Bu Anlatımı Destekledim. Umarım Faydalı Olmuştur. Teşekkür Ederim, Saygılarımla.

Linkback: https://www.buyuknet.com/sam2-broadcaster-artik-sizde-radyo-yayini-yapabileceksiniz-t2309.0.html

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
"Site tanıtımı yasaktır. Sitesinin tanıtımını yapanlar moderator onayından geçmeden direkt silinecektir."
Site tanıtımı ile ilgili bilgi almak isteyenler iletişimden bize ulaşabilirler.

Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Türkiyenin Başkenti Neresidir? Küçük Harflerle yazın. ( ankara ):


Etiket:
Sam2 Broadcaster 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Sam2 Broadcaster || Artık Sizde Radyo Yayını Yapabileceksiniz
Sam2 Broadcaster || Artık Sizde Radyo Yayını Yapabileceksiniz
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2