Scania Hakkında Bilgiler ve Resimler ayrıntılı

Eşref27.04.2013 - 01:06
Scania, İsveçli tır, kamyon, otobüs ile deniz ve endüstriyel motorları üreticisi firmadır. Tüm dünyaya yayılmış fabrikaları ile özellikle ağır dizel motor üretimi sektöründe önemli markalardan biridir.
Ağır vasıta ve otobüs üretiminde dünyada 3. sıradadır ve şu anda tüm dünya çapında 28.000 çalışanı vardır. 100 ülkenin üzerinde distribütör ve bayi ağı bulunmaktadır. Brezilya ve Hollanda gibi 5 ülkede toplam 11 tane fabrikası vardır.

Şirketin geçmişi 1891 yılında İsveç’in Malmö kentinde kurulması ile başlıyor. O dönemdeki diğer rakiplerinin sadece ağır vasıtalara yönelik üretime başlamıştır. 1911Vabis le birleşiyor ve şirketin şu andaki yönetimin de bulunduğu Södertälje ye yerleşiyor. 1969 yılındaki bir diğer birleşmeye kadar Scania Vabis olarak kayıtlı geçmesine rağmen hala Vabis adıyla da tanınabiliyor. yılında aynı bölgedeki başka üretici 1969 da Scania-Vabis otomobil üreticisi Saab’la birleşiyor Saab-Scania AB firması kuruluyor. 1995 yılına kadar hem ağır vasıta hem binek otomobil alanında faaliyet gösterdikten sonra Saab ve Scania tekrar ayrılıyor ve tır, otobüs üretimi ile deniz ve endüstriyel motorların üretimini Scania AB firması alıyor.
Türkiye’deki distribütörlüğünü Doğuş Grubu yapmaktadır.
*

*

*

Linkback: https://www.buyuknet.com/scania-hakkinda-bilgiler-ve-resimler-ayrintili-t40634.0.html

Etiket:
scania -  scania hakkında 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Scania Hakkında Bilgiler ve Resimler ayrıntılı
Scania Hakkında Bilgiler ve Resimler ayrıntılı
(Ortalama: 5 üzerinden 1.7 - 3 Oy)
3