Siyah Süt Elif Şafak - Kitap Özeti

Siyah Süt Elif Şafak - Kitap Özeti

Siyah Süt, Türk Edebiyatının son yıllarda yetiştirdiği en önemli yazarlardan Elif Şafak’ın otobiyografik bir romanıdır. Doğan Kitapçılık tarafından yayımlanan kitap, 308 sayfadan oluşuyor. Elif Şafak bu kitabında, çok zor ve sıkıntılı geçen bir hamilelik dönemini anlatıyor. “Her kitap, akılda kalmak, yeryüzünde bir iz bırakmak arzusuyla yazılır. Bu hariç. Bu kitap okunur okunmaz unutulmak için yazıldı. Suya yazı yazar gibi…” diyor Elif Şafak “Siyah Süt” için.

Elif Şafak, anneliğin dünyanın en güzel şeylerinden biri olduğunu ancak zor, karmaşık ve ağır bür yük olduğunu belirtiyor. Ayrıca bu kitabın, bu deneyimi yaşayanlar ve yaşayacaklar için, bir de bu konuları merak edenler için yazıldığını açıklıyor.

Kitabı okuyanlar genellikle hayal kırıklığına uğradıklarını belirtiyorlar. Özellikle “Baba ve Piç” romanından sonra bu kitabın çok basit kaldığı yönünde eleştiriler var. Ancak “Siyah Süt”ü, Elif Şafak’ın diğer romanlarından ayrı tutmak gerekiyor. Çünkü bu otobiyografik bir roman ve yazarın kendi iç dünyasını yansıtıyor.

Arka Kapak:

Bu kitap okunur okunmaz unutulmak için yazıldı. Suya yazı yazar gibi…

“Siyah Süt” kadınlığın, kadınların hayatının kasvetli ve karanlık ama son tahlilde geçici bir dönemiyle ilgili. Birdenbire gelen ve geldiği gibi hızla dalgalar halinde çekile çekile giden bir haletiruhiye burada incelenen. Bu haliyle elinizde tuttuğunuz kitap bir nevi tanıklık. Otobiyografik bir roman.

(…) Annelik dünyanın en yaşanılası, en muhteşem lütuflarından biri; güzel ki hem de nasıl. Aldığı tüm övgüleri fazlasıyla hak ediyor.

Öylesine benzersiz, öylesine kıymetli… aynı zamanda çetrefil, karmaşık ve kimi zaman hayli ağır.
“Siyah Süt, cesur, şaşırtıcı, tılsımlı bir roman: Bunca kötülüğün ortasında, bize umut veriyor Elif Şafak, dayanabilmek, direnebilmek ve sonra hayata, bir mucize gibi, yeniden başlayabilmek için.”

Selim İleri

Siyah Süt Açıklama

Roman / EdebiyatBu kitap okunur okunmaz unutulmak için yazıldı. Suya yazı yazar gibi...
Siyah Süt kadınlığın, kadınların hayatının kasvetli ve karanlık ama son tahlilde geçici bir dönemiyle ilgili. Birdenbire gelen ve geldiği gibi hızla dalgalar halinde çekile çekile giden bir haletiruhiye burada incelenen. Bu haliyle elinizde tuttuğunuz kitap bir nevi tanıklık. Otobiyografik bir roman.


(...) Annelik dünyanın en yaşanılası, en muhteşem lütuflarından biri; güzel ki hem de nasıl. Aldığı tüm övgüleri fazlasıyla hak ediyor.


Öylesine benzersiz, öylesine kıymetli... aynı zamanda çetrefil, karmaşık ve kimi zaman hayli ağır.


Siyah Süt, cesur, şaşırtıcı, tılsımlı bir roman: Bunca kötülüğün ortasında, bize umut veriyor Elif Şafak, dayanabilmek, direnebilmek ve sonra hayata, bir mucize gibi, yeniden başlayabilmek için.
Selim İleri

Kitap Satın almak için Tıklayın

Linkback: https://www.buyuknet.com/siyah-sut-elif-safak-kitap-ozeti-t41281.0.html

kitabın konusunu ilk burada okudum ama ilgimi çekti. ilk okunacaklar arasına aldım  ;) :)

 
Etiket:
Siyah Süt Kitap Özeti 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Siyah Süt Elif Şafak - Kitap Özeti
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 6 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Siyah Süt Elif Şafak - Kitap Özeti

Siyah Süt Elif Şafak - Kitap Özeti »Siyah Süt Elif Şafak - Kitap Özeti Siyah Süt, Türk Edebiyatının son yıllarda yetiştirdiği en önemli yazarlardan Elif Şafak’ın