Stat için karar alınan kararlar açıklandı

Kahra13.07.2012 - 20:41
*

Beşiktaş Kulübü, bugün yapılan Yönetim Kurulu toplantısı sonrası resmi siteden açıklama yapıldı.

İşte İnönü Stadı ile ilgili alınan karar:
 
Beşiktaş camiasının uzun süredir en büyük hasretlerinden birinin BJK İnönü Stadyumu'nun yerine yapılacak yepyeni bir stadyuma sahip olmak olduğu tüm spor kamuoyunun malumudur.
 
Yıllardır gündeme getirilmesine rağmen yeni bir stadyum yapımı için geçmiş yönetimler tarafından BJK adına herhangi bir izin alınmadığı da aşikârdır.
 
BJK'nın yepyeni bir stadyuma kavuşması için Yönetim Kurulumuz iş başına gelir gelmez kararlılıkla çalışmalarına başlamıştır. Tekrarlamak gerekirse günün ihtiyaçlarına  ve Beşiktaş camiasının beklentilerine cevap veremeyen  BJK İnönü Stadyumu'nun yeniden ve yerinde yapılması kararı alınmış olup bu konu ile ilgili izin, proje ve inşaat çalışmaları hızla ve kararlılıkla devam etmektedir.
 
2012-13 sezonu içerisinde inşaat çalışmalarının başlayacağı öngörülerek maçlarımızı TT Arena Stadyumu'nda oynama isteğimiz Sayın Başbakan'ımıza, Sayın Gençlik ve Spor Bakanı'mıza, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne, TFF yetkililerine ve Galatasaray Spor Kulübü yönetimine iletilmiştir.
 
GS yönetiminin teklifimizi kabul etmemesinin yanı sıra, bazı GS yöneticilerinin konu ile ilgili 100 yıllık dostluğumuza yakışmayan açıklamaları camiamızı son derece üzmüştür.
 
Yönetim Kurulumuz, sporun temel prensiplerinden olan dostluk ve paylaşıma aykırı bu yaklaşımlar nedeniyle, 2012-13 sezonundaki maçlarımızı BJK İnönü Stadyumu'nda oynama kararı almıştır.
 
Konuyla ilgili süreçte yardım ve desteklerini kulübümüzden esirgemeyen  ve bu sezon da BJK İnönü Stadyumu'nda oynama kararımızı anlayışla karşılayan Sayın Başbakan'ımıza ve Sayın Gençlik ve Spor Bakanı'mıza bir kez daha teşekkür ederiz.
 
Camiamızın tüm kesimlerini takımımızı desteklemek amacıyla önümüzdeki sezon da BJK İnönü Stadyumu'na davet ediyoruz.
 
Saygılarımızla,
 
BJK Yönetim Kurulu

Linkback: https://www.buyuknet.com/stat-icin-karar-alinan-kararlar-aciklandi-t38275.0.html

Etiket:
bjk inonü fiyapı 
 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Stat için karar alınan kararlar açıklandı
Stat için karar alınan kararlar açıklandı
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2
Stat için karar alınan kararlar açıklandı

Stat için karar alınan kararlar açıklandı » Beşiktaş Kulübü, bugün yapılan Yönetim Kurulu toplantısı sonrası resmi siteden açıklama yapıldı. İşte İnönü Stadı ile ilgili