Tavuk Suyu (2 lt)

*

          MALZEMELER

2 Soğan

2 Büyük Havuç

2 Sap Pırasa

1 Bütün Tavuk

Tuz, Karabiber Taneleri

HAZIRLANIŞI

1- Soğanları soyup ikıye bölün. Havuç ve pırasayı temizleyip iri iri kıyın. Tavuğun içini ve dışını iyice temizleyin ve yıkayın.

2-Çorbanın lezzetini arttırmak için soğan, havuç ve pırasayı çorba yapımında kullanmadan önce bir tencerede kavurun. Tavuk, tuz ve karabiberi l litre su ile birlikte ilave katın. Kaynama esnasında beyaz bir köpük oluşacaktır. Köpüğü dikkatilce çorbanın üzerinden alın. Çorbayı 2,5 saat yarı kapalı kapakla kısık ateşte kaynatın.

3-Tavuğu çorbanın içinden alın. Suyu yavaşça bir süzgeçten geçirin.

4-Tavuğun etini kemiklerinden ayırın. Önce kanat ve butlarını ayınn. Eti küp küp doğrayıp çorbaya ekleyin.

ÖNERİ Çorbayı Dondururken: Eğer sadece az miktarda tavuk suyuna ihtiyacınız varsa kalanı dondurabilirsiniz. Bunun için çorbanın soğumasını bekleyin. Et ve suyu ayrı ayrı kaplara alarak dondurun. Dondurulmuş çorbayı buzlukta 6 ay saklayabilirsiniz. Kullanmadan bir gece önce buzdolabına alın. Tavuk suyunu tatlandırırken: Tavuk suyuna çeşitli baharatlarla değişik tatlar verebilirsiniz. Örneğin zencefil, köri, acı biber, nane, kekik gibi baharatlardan yararlanmayı deneyin.

Linkback: https://www.buyuknet.com/tavuk-suyu-2-lt-t31536.0.html

 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Tavuk Suyu (2 lt)
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Tavuk Suyu (2 lt)

Tavuk Suyu (2 lt) »           MALZEMELER 2 Soğan 2 Büyük Havuç 2 Sap Pırasa 1 Bütün Tavuk Tuz, Karabiber Taneleri HAZIRLANIŞI 1-