Türksat uydusu otomatik kanal güncelleme Frekansı 2019

Türksat 4A Uydu otomatik güncelleme frekansı ,Türkiyede yayın yapan türkçe tv kanallarını, Türksat yeni uydusu 4A TV frekanslarını alabilmek için öncelikle çanak anteninizin doğru ayarlandığına emin olun.

Çanak anten eğer doğru şekilde ayarlamadıysanız otomatik uydu frekanslarını kullansanız dahi hiç bir kanal cihazınıza eklenmeyecek tir. Çanak anteninizi düzgün şekilde ayarladıktan sonra yapmanız gerekenler;

Türksat Otomatik güncelleme frekans bilgileri


Türkiye ve Avrupa’dan TÜRK-SAT TANITIM

Frekans            : 12380 MHz
Polarizasyon      : Dikey (Vertical)
Sembol oranı          :  27500 Ksymb,
FEC                  :3/4

Türkiye ve Orta Asya’dan TÜRK-SAT PAKET

Frekans            : 12423 MHz
Polarizasyon      : Dikey (Vertical)
Sembol oranı          :  30000 Ksymb,
FEC                  :3/4


Uydu Cihazında Otomatik güncelleme nasıl ayarlanır


Uydu alıcısının “Kurulum” veya “Ayarlar” menüsünden, “Tek Kanal Arama” alt menüsünde, “Uydu” kısmında “Türk-sat 42° E” ve Türk-sat Ankara Paket parametrelerini manüel olarak girilerek, “Şebeke Arama” (Network Search) açık seçilmelidir. Otomatik tarama sonucunda, güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenmektedir.

"Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcılarında ise yeni frekanslar otomatik olarak güncellenmekte olup herhangi bir ayar yapılmasına gerek bulunmamaktadır."

turksat otomatik güncelleme frekansı

Yukarıdaki otomatik güncel frekansı cihazınıza girdikten sonra tüm güncel otomatik uydu frekansları 2018, 2019 cihazınıza otomatik olarak yüklenecektir.

Linkback: https://www.buyuknet.com/turksat-uydusu-otomatik-kanal-guncelleme-frekansi-t40803.0.html

18 Eylül 2014 tarihinden itibaren Türksat uydularındaki televizyon ve radyo yayınlarında frekans değişiklikleri yapıldı.

Türksat 4A üzerinde şu anda 429 olan TV kanal sayısı, 477’nin üzerine çıkacaktır.

Türksat Güncelleme  sisteminin avantajı, TV frekans bilgilerini bilmenize ve her bir TV kanalına ait frekans bilgilerini uydu alıcınıza tek tek girmenize gerek olmamasıdır. Türksat otomatik arama frekansını uydu alıcısına girip, şebeke arama (Network Search) açık seçilerek, kanal arama (Manual Search) yaptırılması güncel kanal listesinin uydu alıcınıza yüklenmesi için yeterlidir.

merhaba türksat'ın sitesinde şöyle bir not var, acaba hangisi doğru?

Otomatik güncelleme yapabilmek için, Türkiye ve Avrupa’dan TÜRKSAT TANITIM (12380 V SR:27500 FEC:3/4) Türkiye ve Orta Asya’dan TÜRKSAT PAKET (12423 H SR:30000 FEC:3/4) yayınlarımızın parametreleri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama (Network Search) açık seçilmelidir.


Paylaşmış olduğunuz türksat otomatik uydu frekansları 2019 bilgileri paylaşmış olduğumuz frekans bilgilerle aynıdır.

 
Etiket:
türksat otomatik 2018  türksat 2018 frekans  türksat frekans listesi 2019  türksat otomatik arama frekansı 2018  otomatik arama güncelleme  türksat uydu frekansları 2018  kanal guncelleme 2018  uydu frekansları 2018  otomatik güncelleme frekansı  2019 otomatik turksat frekansı 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Türksat uydusu otomatik kanal güncelleme Frekansı 2019
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2478 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Türksat uydusu otomatik kanal güncelleme Frekansı 2019

Türksat uydusu otomatik kanal güncelleme Frekansı 2019 »Türksat 4A Uydu otomatik güncelleme frekansı ,Türkiyede yayın yapan türkçe tv kanallarını, Türksat yeni uydusu 4A TV frekanslarını