vds sunucu kiralama

Vds, Vps, Up/Down Sunucu Kiralama


Web siteleri, 24 saat açık duran ve hızlı bir internet erişimine sahip, özel olarak yapılandırılmış, sunucu (server) adı verilen bilgisayarlarda barındırılırlar. Sıradan bir kullanıcının evinde 24 saat açık tutabileceği ve çok hızlı internet erişimine sahip bir bilgisayarın bulunma ihtimali düşüktür, bu nedenle bu işi yapan Xsunucu.com gibi özel firmalar türemiştir. Firmalar sunucu bilgisayarlarını kurarak veri merkezi (datacenter) adı verilen özel merkezlerde, çok hızlı internet erişimiyle kullanıma sunarlar.
Vds, Vps, Up/Down Sunucu Kiralama


İşte web sitelerinizi bu özel sunucularda depolayıp kullanıma sunma işine "barındırma" (hosting) denir. Bu işi yapan firmalara da "hosting firması" denir. Hosting firmaları, belli depolama alanlarına ve çeşitli özelliklere sahip hosting paketleri oluşturarak müşterilerine aylık veya yıllık olarak kiralarlar. Sizin de Joomla! veya WordPress tabanlı web sitenizi internette barındırabilmek için bir hosting paketi satın almanız gerekir. Piyasada bulabileceğiniz hosting paketlerinde genellikle iki farklı işletim sistemi kullanılır: Linux ve Windows. Bu noktada, kullanacağınız hosting paketinin sizin bilgisayarınızda yüklü işletim sistemiyle bir ilgisi olmadığını hatırlatalım. Yani Linux tabanlı bir hosting paketi satın alarak pekâlâ Windows tabanlı bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Web sitenizi barındırdığınız sunucunun konumu (lokasyonu) da önemlidir.

Yurt dışında barındırılan sunucuların maliyeti genellikle daha düşük olduğu için hosting firmaları da yurt dışında barındırdıkları hosting paketlerini oldukça ucuz fiyatlara satabilirler. Hatta GoDaddy firması 10 GB alanlı hosting paketini aylık 6 dolara, DreamHost ise sınırsız alan ve bant genişlikli paketini aylık 10 dolara satmaktadır. Bununla birlikte, çok fazla alana ve bant genişliğine ihtiyacınız yoksa biz yurt dışında barındırılan sunucuları tercih etmenizi önermiyoruz. Örneğin xsunucu  firması sziler için hem Türkiye lokasyonda hem de hatları en iyi olan ülkelerden Alamanya Lokasyonda inanılmaz derecede uygun fiyatlı ve gerçekten hızlı, yüksek kapasiteli web hostig, vps sunucu, Vds sunucu ve dedicated sunucu hizmeti vermektedir.

VDS Nedir?

Vds

yani uzun haliyle Virtual Dedicated Server, Dedicated serverlar üzerine kurulan özel yazılımlarla bir serverın birden fazla bireysel server olarak çalışmasını sağlayan bir sistemdir. Biraz karışık oldu sanırım.

Konuyu şu şekilde düşünün; Uzaktan baktığınızda bir tane bilgisayar kasası görüyorsunuz ancak içerisinde sanallaştırma yazılımı kullanılarak oluşturulan 6-8-10 gibi makina var. Ancak bu makinalar kasanın üzerindeki ram ve işlemcileri birbirinden bağımsız olarak kullanıyor. Yani sizinle aynı kasayı paylaşan 2. bir VDS, yazılımdan ya da donanımdan kaynaklı bir sıkıntı yaşadığında bu sorun sizi hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Çünkü kendi donanımı kendine ait. Bu durumdada Vds sunucunun Dedicated sunucuya göre yarı yarıya fiyata sahip olması kaçınılmaz bir hal alıyor. İnternet üzerinde yine free VDS şeklinde arama yaptığınız zaman bir çok free (Ücretsiz) VPS server hizmeti veren firmaya ulaşabilirsiniz. VDS hosting genel olarak oyun serverı olarak da kullanılmaktadır. Özellikle Metin2 oyunu VDS sunucular üzerinde sağlıklı şekilde çalışmakta ve hizmet vermektedir. Bunun için google üzerinde Metin2 VPS şeklinde arama yapabilirsiniz.


Vds, Vps, Up/Down Sunucu kiralamak için*

server fiyat

Linkback: https://www.buyuknet.com/vds-sunucu-kiralama-t43356.0.html

vds updown , site için vds kiralama, vds vps kiralama, vps updown

 
Etiket:
up down sunucu  vds sunucu kıralama  sanal sunucu kiralama  windows sunucu  vps server  vds kirala  vds satın al  vds nasıl alırım  vds yardım  metin 2 sunucu  vds  vps  up/down sunucu kiralama  knight sunucu  lol sunucu kirala 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

vds sunucu kiralama
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

vds sunucu kiralama

vds sunucu kiralama »Vds, Vps, Up/Down Sunucu Kiralama Web siteleri, 24 saat açık duran ve hızlı bir internet erişimine sahip, özel olarak yapılandırılmış,