Windows Live Messenger 2009

Buyuknet11.02.2010 - 21:05
Windows Live Messenger yeni versiyonu ile bilgisayarınızda yer alması gereken en önemli programlardan birisi olmaya devam ediyor. Dünyanın en çok kullanılan anlık iletişim programı olan Windows Live Messenger programı yeni versiyonunda birçok yeni ve farklı özellik de bulunuyor. Grafiksel arayüzü biraz daha değiştirilen ve yumuşatılan program temel özellikler açısından eski sürümlerinin istikrarını sürdürüyor. Ancak yeni eklenen özellikler ile interneti daha verimli kullanmanıza ve arkadaşlarınızla daha fazla iletişim içinde olmanızı sağlıyor.


Yenilikler bölümü ile arkadaş listenizdeki kişilerin değiştirdikleri resimleri, kişisel iletilerini küçük bir besleme(feed) alanındaki gibi görüntüleyebiliyorsunuz.

Ayrıca bu bölümden yeniliğini gördüğünüz arkadaşınıza windows live sitesi üzerinden not da gönderebiliyorsunuz. Sahip olduğu kullanıcı bazlı siteler ile Windows Live programlarını birleştirmeyi amaçlayan Microsoft bu sayede kullanıcıları kendi bünyesinde tutmaya devam edecek gibi görünüyor.

Programın arama bölümünde artık web'de arama yapabilme olanağı da bulunuyor. Live Search arama motoru üzerinden arama yapabileceğiniz gibi arkadaş listenizdeki kişileri de arayabilirsiniz.

Program arayüzünü kişiselleştirmek için ayrı bir sahne modu yaratılmış. Daha önceki versiyonlarda sadece renk değiştirilebiliyorken ve arkaplanı değiştirmek için program dosyalarında farklı değişiklikler yapmak gerekiyorken bu versiyonda istediğiniz arkaplanı programa uygulayabiliyorsunuz. TAMindir arkaplanlı Windows Live Messenger kullanabilirsiniz.

Ayrıca Windows Live Messenger üzerinden mobil araçlar ile iletişim içerisine de girebilirsiniz.

Önemli! Programı Windows Live paketi içerisinden yüklüyorsunuz. Diğer Windows Live uygulamalarını bu küçük yükleme paketinden çıkartabilir veya onları da yükleyebilirsiniz. Program yükleyicisini okuyarak adımları geçmeniz istemediğiniz programları kurmamanız için yararlı olabilir.
*
Önemli! TAMindir'den indirdiğiniz bir yükleme aracıdır. Tüm Windows Live programları bu yükleyici üzerinden indirilmektedir. Tüm programları indirirseniz bilgisayarınızda en az 100 MB boş bir yer olması gerekmektedir. (TAMindir ofisinde yaptığımız testte Messenger yüklemesi ortalama 40 MB yer kapladı.)

Önemli! 15 Aralık 2008'de yayınlanan ve 16 Aralık tarihinde sitemizde yayınlanan WLM 2009 RC1 versiyonu ile 7 Ocak 2009 tarihinde yayınlanan WLM 2009 Final versiyonu arasında hiçbir fark yoktur.

*
Windows Live Messenger 2009'un video görüntüsünü hazırladık! İzlemek için tıklayın.
# Windows Live Messenger 2009 Detaylar tamindir video inceleme Giriş yapmak ekranı
Oturum açma ekranındaki değişiklikler, yeni durum modları.
# Kişiler listesi ekranı*
Yeni arayüz, arkaplan tema özgürlüğü, kişi görünümleri, yeni menüler.
# Konuşma penceresi
Yeni görünüm, kaydırılabilir bölümler, yeni dizayn şekli
Video görüntü resmi - dinamik avatar, hareketli resimGörüntü resimlerinizi (avatar) hareketlendirin.
Artık kendi videonuzu çekip hareketli görüntüleri, görüntü resmi yapabiliyorsunuz.
Bununla ilgili anlatımımızı izlemek için soldaki resime tıklayınız.,


İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN


Linkback: https://www.buyuknet.com/windows-live-messenger-2009-t20988.0.html

Etiket:
skype indir 
 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Windows Live Messenger 2009
Windows Live Messenger 2009
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2
Windows Live Messenger 2009

Windows Live Messenger 2009 »Windows Live Messenger yeni versiyonu ile bilgisayarınızda yer alması gereken en önemli programlardan birisi olmaya devam ediyor. Dünyanın en