Yakup Köse kimdir?

Yakup Köse, (1981 - Erzincan) Türk gazeteci, yazar.

1981 yılında Erzincan'da doğmuştur. 1987 yılında ailesi ile birlikte Antalya'ya yerleşmiştir. Ortaokula Antalya İmam Hatip Lisesi'nde başlamıştır.  1996 yılında, Avrasya Feribotu operasyonu sonrasında Antalya'da Refah Partisi Antalya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Çeçenistan ile ilgili bir eyleme katıldığı için 14 yaşında gece operasyonu ile göz altına alınmıştır. İBDA-C örgütü üyesi olduğuna ilişkin bir dergi ve kendi ifadesine göre bir su borusu delil olarak kullanılmıştır.

Örgütle bağlantıya delil olarak evde buldukları bir dergiyi ve sıhhi tesisatçı olan babamın evdeki borusunu gösterdiler. Halbuki hiçbir eyleme karışmadım. İBDA-C’nin ne olduğunu bile bilmiyordum.

Dokuz gün terörle mücadelede ifadesi alındıktan sonra, kendi ifadelesilerine göre zorla örgüt üyesi olmakla ilgili bir belgeyi imzaladı. 3 sonra hazırlanan iddianamesinde İBDA-c adına, İsrail şirketlerinin dahil olduğu 7 yere bombalı saldırı yapmakla suçlandı. İki ay sonra, anayasayı yıkmaya teşebbüsten idam cezası konusunda müteala verildi ve üçüncü mahkemesinde idam cezasına çarptırıldı.

Kaynak : Wikipedia

Linkback: https://www.buyuknet.com/yakup-kose-kimdir-t43914.0.html

 
Etiket:
Yakup Köse 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Yakup Köse kimdir?
Yakup Köse kimdir?
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2

Bu içeriği nasıl geliştireceğinizi yazın...

Türkiyenin başkenti neresidir. Eksik harfi tamamlayın.:


Yakup Köse kimdir?

Yakup Köse kimdir? »Yakup Köse, (1981 - Erzincan) Türk gazeteci, yazar. 1981 yılında Erzincan'da doğmuştur. 1987 yılında ailesi ile birlikte Antalya'ya