4 Şubat 2012 - Kişi Sevdikleriyle Beraberdir

4 Şubat 2012 - Kişi Sevdikleriyle Beraberdir

4 Şubat 2012 - Takvim Yaprağı

“Bana diğer peygamberlere verilmeyen dört şey verildi: Bana yeryüzünün anahtarları verildi Ahmed diye isimlendirildim toprak bana temiz(leyici) kılındı ümmetim de ümmetlerin en hayırlısı kılındı.” (Hadîs-i Şerîf Müsned-i Ahmed)


"KİŞİ SEVDİKLERİYLE BERABERDİR"

Resûlullâh (s.a.v.) Efendimiz'e bir adam geldi ve "Yâ Resûlallâh! Kıyâmet ne zaman kopacak?" diye sordu. Peygamber Efendimiz (s.a.vj "Kıyâmet için ne hazırladın?" buyurdular. "Allân ve Reşûlü'nün sevgisini" dedi. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) "Öyleyse sen sevdiğinle berabersin." buyurdular.

Enes bin Mâlik (r.a.) şöyle dedi:

"Müslüman olduktan.sonra bizi hiçbir şey Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in "Öyleyse sen sevdiğinle berabersin." sözünden daha çok sevindirmemiştir. Ben Allâhü Teâlâ'yı onun Resulünü Ebû Bekir (r.a.) ve Ömer'i (r.a.) seviyorum. Her ne kadar onların yaptıkları amelleri yapamasam da onlarla beraber olmayı umuyorum.

CAFER-İ SÂDIK'IN (RH.) TAVSİYELERİ

Allâh'ın kendisine takdîr ettiği rızka razı olan kimseye muhtaç olmaz. Gözünü başkasının elindekilere diken fa-kîr ve mahrûm olarak ölür. Allah'ın taksim ettiği rızka razı olmayan onu hükmünde adâletsizlikle itham etmiştir.

Kendi kusurunu küçük gören başkasının kusurunu büyük görür. Başkasının hatasını büyütmeyen kendi hatasını bilir ve büyük görür."

EMNİYET=HAYAT KEMERİ

Yolcular içinde bulundukları vasıta ile aynı hıza sahiptir. Kaza veya ani fren esnasında -emniyet kemeri takılı değilse- vasıta durduğu halde yolcuların hareketi devam edecektir. Emniyet kemeri böyle hallerde yolcuların vasıta ile aynı anda durabilmesini sağlar; direksiyona vs. çarpmaktan ve arabadan dışarı fırlamaktan korur çarpma ile vücutta meydana gelen sarsıntının kademe kademe azalmasını ve darbe tesirinin vücutta tek noktada toplanmayıp dağılmasını sağlar.

Çarpma anında kafa ve omuriliğin herhangi bir yere çarpmasına mani olur. Bu esnada şuur kaybı olmayacağı için kaza halinde vasıta içinden daha çabuk dışarı çıkılabilir.


Kaynak : Fazilet TakvimiLinkback: https://www.buyuknet.com/4-subat-2012-kisi-sevdikleriyle-beraberdir-t36015.0.html

 
Etiket:
4 Şubat 2012 - Kişi Sevdikleriyle Beraberdir 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

4 Şubat 2012 - Kişi Sevdikleriyle Beraberdir
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

4 Şubat 2012 - Kişi Sevdikleriyle Beraberdir

4 Şubat 2012 - Kişi Sevdikleriyle Beraberdir »4 Şubat 2012 - Kişi Sevdikleriyle Beraberdir 4 Şubat 2012 - Takvim Yaprağı “Bana diğer peygamberlere verilmeyen dört şey verildi: Bana