Aslan ile tilki hikayesi

tarantula90117.03.2018 - 03:57
Bir zamanlar bir tilki ve bir aslanın arkadaş olduğunu anlatan bir masaldır. Tilki, kurnaz ve hilebaz bir hayvandır ve her zaman kendine bir av bulmak için planlar yapar. Aslan ise güçlü ve cesur bir hayvandır, ancak sık sık aç kalır ve tilkinin avlarından yararlanır.

Bir gün, tilki bir tavşan avına çıkmıştı ve aslan da onunla birlikte gitti. Tavşanı avladıklarında, tilki tavşanı bölüşmek istemedi ve aslana bir bahane uydurarak tavşanın hepsini kendine aldı. Aslan ise bu durumdan üzüntü duydu ve tilkiye kızdı.

Ertesi gün, tilki bir geyik avına çıkmıştı ve bu sefer de aslan yanına gelmedi. Tilki geyiği avladığında, geyik çok büyüktü ve tilki yanına aslanı çağırmaya karar verdi. Aslan geldiğinde, tilki geyiğin büyük bir kısmını aslana verdi ve ikisi de ortak olarak yediler.

Bu olaydan sonra, tilki ve aslan daha iyi arkadaş oldular ve artık paylaşmayı öğrendiler. Tilki, kurnazlığını aslanın gücüyle birleştirerek daha büyük avları birlikte avlarken, aslan da tilkinin hilelerinden yararlanarak açlığını giderdi. Böylece ikisi de mutlu ve doygun bir şekilde yaşamaya devam ettiler.

2. Hikaye için

*

Linki görebilmek için, Oyun için Düşüncelerinizi yazın...

Linkback: https://www.buyuknet.com/aslan-ile-tilki-hikayesi-t46808.0.html

Hikaye yazarına destek olmak için hikaye kitabını Satın alabilirsiniz.

Eserlerle ilgili olarak verilen tüm bilgiler, yapılan tüm alıntılar tanıtım amaçlıdır.
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Aslan ile tilki hikayesi
Aslan ile tilki hikayesi
(Ortalama: 5 üzerinden 2.1 - 34 Oy)
34